Suriye'de senelerdir süren savaş, milyonlarca insanın yaşamını yitirmesine sebep oldu.

TERÖRİSTLERE SİLAH/MÜHİMMAT

Savaşın bitirilmesine adına görüşmeler devam ederken; Amerika, bölgedeki teröristlere silah ve mühimmat desteği sağlamayı sürdürüyor.

Barış yerine savaşa destek veren Amerika, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD/YPG'ye binden fazla TIR'la silah desteği sağladı.

ANLIK İSTİHBARAT

YPG'li teröristlerin sahada başarılı olmasını dileyen Amerikalılar, istihbarat hususunda da teröristleri yalnız bırakmıyor. Örgüte anlık bilgi akışı sunarak çatışmalara istedikleri gibi yön verebiliyorlar.

ÖZEL DANIŞMANLAR DA VAR

Uydudan anlık görüntülerle hareket eden teröristler, Amerika'dan gönderilen özel danışmanlardan da bilgi alıyor.

ABD SİLAHLARI BÖYLE VERDİ

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK'nın kontrolündeki bölgelere 7 askeri üs kuran Amerika, son 16 ayda teröristleri son model silahlarla donattı.

TERÖRİSTLERE BİR DESTEK DAHA

Eli kanlı terör örgütü DEAŞ' a karşı düzenlenen operasyonu bahane ederek örgüte silah ve para yardımı yapan Amerika, teröristlere İHA ve drone desteği de sağlayacak.

EĞİTİME GİTTİLER

İHA'ların kullanımı konusunda eğitim vermek üzere Kobani’deki ABD üssüne 9 askeri danışmanın yollandığı da öğrenildi.

ABD ORDUSU DOĞRULADI

Türkiye gazetesinin haberine göre; verilecek İHA ve drone'ların sayısı henüz netleşmedi. Konuyla ilgili açıklama yapan ABD ordusunun üst düzey yetkilisi, İHA'lar için bölgede alt yapı kurulacağını ifade etti.

Öte yandan son iki hafta içinde gerçekleşen iki sevkiyatta toplamda 188 tır, Rakka'nın kuzeyindeki terör örgütu mensuplarına yollandı.

188 TIR TERÖR ÖRGÜTÜNE ULAŞTI

Amerika Birleşik Devleti 5 Temmuz'da 86, 9 Temmuz'da 102 olmak üzere askeri araç gereç ve mühimmat taşıyan toplam 188 tır, Irak sınırından geçerek Terör örgütü kontrolünde bulunan Haseke'ye gönderildi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE AFRİN'E DESTEK EYLEMİ

Amerika Birleşik Devleti'nin başkenti Washington ile Boston, San Diego, San Fransisco ve Knoxville kentlerde Türkiye'nin Afrin'e yapmaya gerçekleştirdiği operasyon, PKK'lı alçak teröristler tarafından protesto edildi