New York' ta bulunan Bronx Lebanon Hastanesi’ nde silahlı saldırı eylemi yapıldı. Saldırı sonucu bir kişinin öldüğü ve 6 doktorun vurulduğu ifade edildi

Amerika Birleşik Devletleri' nin New York eyaletindeki bir  hastanede silahlı saldırganın tüfekle çevresindekilere ateş açması neticesinde  en az bir kişinin öldüğü ve 6 doktorun yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

SİLAHLI SALDIRGAN DOKTOR ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

New York Polis departmanından gelen açıklamada, Bronx Lebanon Hastanesi' ndeki saldırganın çok sayıda kişiyi yaraladığı ve kendisinin de öldüğü belirtildi. Fakat yapılan açıklamada saldırganın polisler tarafından mı etkisiz hale getirildiği yoksa intihar mı ettiği bilgisi paylaşılmadı.

Yerel basında çıkan haberler doğrultusunda, silahlı saldırganın eski hastane çalışanı doktor Henry Bello olduğu ve tüfeğini doktor önlüğü içinde sakladığı öne sürüldü.

Haberlerde, olayda yaralananlardan birinin hayatını kaybettiği aktarılırken polis henüz bu bilgiyi teyit etmedi.
Ayrıca saldırıda 4- 6 arasında kişinin silahla yaralandığı bildirildi. Saldırgan doktorun öldüğünün duyurulmasının ardından hastane giriş çıkışları normale döndü. Birçok hasta ve hastane çalışanının elleri havada binadan çıktığı görüldü.