ABD'nin California eyaletinde, bir kargo şirketinin deposunda vuku bulan silahlı saldırıda 3 insanın hayatını kaybettiği, saldırıyı gerçekleştiren kişinin de kendini öldürüp intihar ettiği açıklandı.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir kargo şirketinin deposunda yapılmış olan silahlı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin de olay sonrasında yaralı kurtulduğu açıklandı.

Saldırı neticesinde 3 çalışan yaşamını yitirirken, kendisinin de UPS’de görevli olduğu bilinen saldırganın insanları öldürdükten sonra intihar ettiği açıklandı.

KONGRE ÜYESİ VURULDU

ABD medya organlarında San Francisco Polis Şefi Yardımcısı Mikail Ali'nin verdiği malumatlarda geçtiği üzere, San Francisco'nun Potrero Hill alanındaki 4 katlı UPS deposundaki bir insan, içerideki çalışanların üzerine rastgele ateş açtı.
San Francisco General Hospital’da çalışan kişiler, birden çok sayıda yara almış insanın hastaneye getirilip tedavilerine başlandığını ilan etti, fakat yaralı kişilerin hâlihazırdaki vaziyetine dair malumat sunulmadı.
Polis, binada denetimlerin sürdürüldüğünü açıkladı, alanda yaşayan insanların emniyetli bölgelerde bulunmaları hususunda ikaz etti.

Öte yandan bu sabah saatlerinde Virginia eyaletinin Alexandria şehrinde vuku bulan silahlı saldırı sonrasında da bir ABD Kongre üyesi ve 4 sivil vatandaş yara almıştı.