Trump, ilk defa Beyaz Saray' da ağırladığı Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile Oval Ofis' teki görüşmesden sonra ortak basın toplantısı yaptı.

İki ülke arasındaki münasebetlerin sarsılmaz ve köklü olduğunu belirten Donald Trump, Kuzey Kore tehdidine karşı ABD' nin her zaman Güney Kore ile yan yana olacağını ifade etti.

SABIR DÖNEMİ SONA ERDİ

Trump, "Kuzey Kore rejimine karşı stratejik sabır dönemi başarısız oldu. Dürüstçe söylemek gerekirse bu sabır artık tükendi. Kuzey Kore olarak bilinen kötülüğe karşı müttefiklerimizi ve kendi vatandaşlarımızı korumak adına diplomatik, güvenlik ve ekonomik tedbirler noktasında Güney Kore ve Japonya ile yakın çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

KUZEY KORE' YE KARARLI BİR KARŞILIK

ABD Başkanı Donald Trump, "Kuzey Kore' nin vahşi ve pervasız rejiminin tehdidi ile beraber yüzleşiyoruz. Bu rejimin nükleer ve balistik füze programları kararlı bir karşılık gerektiriyor." yorumunda bulundu.

Moon ile Kuzey Kore' ye karşı alınabilecek tüm tedbirleri konuştuklarını dile getiren Trump, ayrıca iki ülke arasındaki ticaret anlaşmasını da yeniden görüştüklerini ifade etti.