ABD'nin Washington bölgesinde meydana gelen tren kazasında 3 kişi öldü, 100'den fazla kişi yaralandı. Pierce Bölge Polis Şefliği tarafından yapılan açıklamada, DuPont şehri çevresinde Amtrak adlı firmaya ait bir yolcu treninin raylardan çıkarak üst geçitten karayoluna düştüğü ifade edildi.

Kazada trendeki yolculardan 3'ünün yaşamını yitirdiği söylenen açıklamada, Pierce ve Thurston illerindeki hastanelere götürülen 100'den fazla yaralıdan 4'ünün durumlarının ağır olduğu da belirtildi.

Amtrak Başkanı ve Eş Genel Müdürü Richard Anderson, gazetecilere yaptığı bilgilendirmede, raylarda trenin hızını kontrol altına alan "Pozitif Tren Kontrol Sistemi"nin kaza sırasında aktif olmadığını anlattı.

Yolcu treninde iki lokomotif ile toplam 12 vagonun olduğunu söyleyen Anderson, kaza sırasında 78 yolcu ve 5 mürettebatın bulunduğunu ifade etti.

Washington Eyalet Polisi de 14 vagondan 12'sinin raylardan çıktığını belirtti. Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu ise olayı araştırmak üzere bölgeye 20 kişilik soruşturma ekibi gönderildiğini belirtti.