Amerika Birleşik Devletleri' nin Los Angeles şehrinde bulunan Çin konsolosluğu binasına ateş açan bir adam daha sonra kendi arabasının yanında intihar etti.

ÖLEN YA DA YARALANAN YOK

Polisin beyanları doğrultusunda sabah saat 6 sularında düzenlenen saldırı eyleminde herhangi can kaybı ya da yaralanma olmadı. Amerika' nın önemli eyaletlerinden olan Los Angeles'ta  Emniyet Müdürlüğü' nden Michael Lopez saldırının konsolosluğun kapalı olduğu anlarda saldırı eyleminin gerçekleştiği bilgisini verdi. Lopez' e göre konsolosluk binasına çok kez ateş edildiği de gelen bilgiler arasında.

ÇİN'DEN AÇIKLAMA! ENDİŞE VERİCİ...

Çin Konsolosluğu ise olayın son derece endişe verici olduğunu belirtti ve Amerika Birleşik Devletleri yetkililerinden binanın ve binada çalışan diplomatların güvenliğini sağlayacak olan gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Çin, açıklamasına olayın tüm yönleri ile derinlemesine açığa çıkarılmasını da istedi.

SALDIRGANLARIN KİMLİĞİ BELİRLENEMEDİ

Yetkililer saldırganın kimliğini henüz belirleyemezken, Çin' in devlet kontrolündeki haber ajansı Zinhua saldırganın Asyalı ve 60' lı yaşlarında olduğunu iddia etti. Çin basınına göre saldırgan 17 el ateş ederken, konsolosluk binasının ön cephesinde ve pencerelerinde mermi izleri görüldü.

2011 senesinde de Çin asıllı bir ABD vatandaşı aynı binaya ateş ettiği için polis tarafından tutuklanmış ve o saldırı eyleminde de herhangi bir yaralanma ya da can kaybı yaşanmamıştı.