ABD' de geçtiğimiz pazar günü öldürülen daha 17 yaşında olan Nabra Hassanen adına anma töreni yapıldı ve katılan binlerce kişi birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.
Virginia eyaletinin Reston şehrindeki Lake Anne Plaza' da, cenazesi yeni defnedilen Hassanen adına bir anma etkinliği gerçekleştirildi.

Amerika’nın dört bir yanından binlerce kişinin katıldığı etkinlikte konuşan Tüm Dulles Bölgesi Müslüman Toplumu (ADAMS Center) Başkanı İmam Macid, "Sizler Nabra'nın taşıdığı ruhu temsil ediyorsunuz. Bütün bu yaşananlar içinde aslında tek bir toplum olarak bir arada olduğumuzu görüyoruz." dedi.
ABD'li oyuncu John Chadwell de birkaç yorum yaparak, Hassanen için bir araya gelen insanlara yürekten destek vermek adına törende olduğunu ifade etti.

KİMSE KENDİNİ TAM OLARAK GÜVENDE HİSSETMİYOR

Hassanen' in sınıf arkadaşı olan Hamdi Şerif'in AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nabra' nın "kibar" ve "eğlenceli" bir yapıya sahip olduğunu ve çok genç yaşta yaşamını yitirdiğini belirtti. Şerif, kimsenin kendini tamamen güvende hissetmediğini, bir caminin etrafında dahi tehdit altında olabileceklerini dile getirdi.

WASHİNGTON'DA AMA TÖRENİ ÇİÇEKLERİNİN YAKILDIĞI İDDİASI

Diğer yandan, Nabra Hassanen adına başkent Washington' ın önemli meydanlarından Dupont Circle' da önceki akşam yaşanan anma töreninin ardından meydandaki anıta bırakılan çiçeklerin yakıldığı iddia edildi.