ABD'nin Texas eyaletine bağlı Sutherland Springs bölgesinde, Pazar ayini sırasında kiliseye saldırı düzenleyen ve 27 kişinin ölümüne, 30 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırganın kimliği belli oldu. Polis yetkilileri saldırganın 26 yaşındaki Devin Patrick Kelley olduğunu açıkladı.

27 ÖLÜ 30 YARALI

Texas eyaletine bağlı Sutherland Springs bölgesinde, Pazar ayinine katılanları hedef alan ve 27 kişinin öldüğü 30 kişinin de yaralandığı saldırıyı düzenleyen kişinin kimliği belli oldu. Polis, saldırganın 26 yaşındaki Devin Patrick Kelley olduğunu açıkladı.

2009-2013 YILLARI ARASINDA HAVA KUVVETLERİNDE GÖREV YAPMIŞ

26 yaşında olduğu belirlenen saldırgan Devin Patrick Kelley'nin evli ve bir çocuk babası olduğu açıklandı. Amerikan Hava Kuvvetlerinde 2009-2013 yıllar arasında görev aldığı bildirilen saldırganın İncil okulunda öğretmenlik yapmış olduğu da duyuruldu.

BİR VATANDAŞ TARAFINDAN VURULDU

Tamamen siyah renkli giysiler giyen saldırganın üzerinde kurşun geçirmez yelek olduğunu belirten Martin, olay yerinde silahını düşürdükten sonra kaçan saldırganın aracında ölü bulunduğunu, saldırganın ya intihar ettiği ya da olayın ardından kendisini takip eden bir mahalle sakini tarafından vurularak etkisiz hale getirilmiş olabileceğini ifade etti.

KURBANLAR ARASINDA ÇOCUKLAR VE HAMİLE KADINLAR VAR

First Baptist Kilisesi'nde meydana gelen saldırıda ölenler ve yaralananlar arasında çocukların ve hamile kadınların da olduğu belirtildi. Olay sırasında eşiyle birlikte bölge dışında bulunan kilisenin rahibinin 14 yaşındaki kızı da saldırıda can verdi.