ABD Temsilciler Meclisi S-400 Alımının İptali Çağrısında Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ''S-400 bizim için bitmiştir, geri adım atmamız söz konusu değildir'' açıklamalarına rağmen ABD’de tekrar anlaşmayı sonlandırma çağrısında bulundu

ABD Temsilciler Meclisi S-400 Alımının İptali Çağrısında Bulundu

Amerikan Temsilciler Meclisi’ndeki bazı üyeler, Türkiye’nin Rusya'dan satın alacağı S-400 hava savunma sisteminin sonlandırılması çağrısı yaparken Meclis’e bir önerge sundu.

Temsilciler Meclisi Dışilişkiler Komitesi'nde hazırlanan önergede, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a Rusya ile ABD-Türkiye ortaklığını ve Türkiye'nin NATO'daki rolünü riske sokacak bir askeri ilişkiye girmekten uzak durması çağrısında bulunuldu.

S-400 alımının iptali çağrısında bulunulan tasarının altında, Temsilciler Meclisi'nin 2 numaralı Demokrat Partilisi Steny Hoyer, Temsilciler Meclisi'nin en üst düzey Cumhuriyetçi üyesi Kevin McCarthy, Engel ve Dışilişkiler Komitesi'nin en üst düzey Cumhuriyetçi üyesi Michael McCaul, Tahsisat Komitesi Başkanı Nita Lowey, üst düzey Cumhuriyetçi üye Key Granger, Adalet Komitesi Başkanı Jerolld Nadler ve üst düzey Cumhuriyetçi üye Doug Collins'in imzası bulunuyor.

S-400'DEN SONRA SIRA S-500'DE  

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde gençlerle birlikte yaptığı iftarda açıklamalarda bulunarak S-400 anlaşmasında geri adım atılmayacağını belirtmiş ve şu ifadeleri aktarmıştı: "S-400'den sonra bir de S-500 söz konusu. S-500'de de ortak üretim söz konusu olacak."

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR