Laura Poitras ve Glenn Greenwald’un kurduğu ‘The Intercept' isimli internet sitesi, Edward Snowden'in NSA'nın önemli bilgilerini kamuoyuyla izinsiz paylaştığı için, ABD seçimlerindeki skandal haberlerine karışmıştı.
ABD'nin gizli bilgilerini sızdıran 'Intercept' sitesinin muhbiri FBI tarafından tutuklandı. Sızdırılan malumatlar Trump ve grubunun Rusya ile arasındaki ilişkiler bakımından önemli görülüyor.

ABD Adalet bakanlığı, yönetimin saklı malumatlarını ele geçirmek suçundan Rality Leigh W.'nin (25) Georgia kentinde ele geçirildiğini duyurdu. Başsavcı vekili Rod Rosenstein tutuklama hakkında, saklı malumatların kamuoyuyla yasal olmayan yolların kullanılması suretiyle paylaşılması ülke emniyeti açısından büyük bir tehlike arz ediyor.

RUS ASKERİ İSTİHBARATININ DERİN MÜDAHALESİ!

Intercept ismi verilen sitedeki sızdırılma hadisesi bu tutuklama vesilesiyle doğrulanmış bulunuyor. Başkan Trump ise ulusal güvenlik meselelerini ilgilendiren her türlü gizli belgenin paylaşılmasının üzerinde gidileceğini ifade etti.

Seçmen listelerinin manipüle edildiğine yönelik şaibelerin dolaştığı sızdırılma olayında, İntercept tarafından yayınlanan gizli raporda Rus askeri istihbarat birimlerinin Başkanlık seçimlerine hile karıştırılmasını sağlama hususunda bugüne değin hiç olmadığı kadar yoğun bir faaliyette bulunulduğunun tespit edildiği açıklanmakta.