ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye Haritasını Bölünmüş Olarak Paylaştı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, sosyal medyada Venezuela'da Guaido'ya destek veren ve vermeyen ülkelerin haritasını paylaştı. Paylaşılan haritada Türkiye'nin bölünmüş olarak gösterilmesi büyük tepkilere neden oldu.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye Haritasını Bölünmüş Olarak Paylaştı

ABD'nin, Venezuela üstündeki darbe planlamaları sürüyor. Özellikle, darbenin "demokratik" bir yönetim olarak tanınması için her türlü propaganda eylemini çekinmeden yapan Washington, baskısını artırarak devam ettiriyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı da bu propaganda faaliyetinin en önemli ayağı.

DARBECİYE SAHİP ÇIKAN ÜLKELER

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Guaido'yu resmen Devlet Başkanı olarak kabul eden devletlerin gösterildiği bir paylaşımı sosyal medya sayfası üstünden yayınladı. Paylaşımda darbeye sahip çıkan devletler mavi olarak ifade edilirken, şimdilik tanımayanlar da renksiz olarak işaretlendi.

POMPEO'DAN BÖLÜNMÜŞ TÜRKİYE PAYLAŞIMI

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Venezuela'da darbeci Guadio'ya sahip çıkan devletlerin haritasını gururla paylaştı. Renksiz olarak işaretlenen ülkelerin içinde Türkiye'nin ikiye ayrılmış bir biçimde yer alması büyük tepkilere sebep oldu.Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz