ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığı görevine gelecek olan Demokrat Pelosi'ye Demokratlar göreve başlar başlamaz Mecliste Suudi Arabistan doğrultusunda yasal adımlarda bulunması baskısı yapıldığı iddia edildi. ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığı görevini alacak California vekillerinden Demokrat Nancy Pelosi'ye Demokratlar göreve başlar başlamaz Mecliste Suudi Arabistan'a karşı yasal olarak hareket etmesi doğrultusunda baskısı yapıldığı belirtildi.

Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi Paul Ryan, ABD’nin Yemen savaşı kapsamında Suudi Arabistan desteğine son vermesini öngören herhangi bir yasal kararın sene sonuna kadar oylanmasının önünü kesmesinin ardından gözler göreve yeni gelecek olan Temsilciler Meclisine çevrildi.

6 Kasım ara seçimlerinde Temsilciler Meclisinde üstünlük elde eden Demokratlar, ocak ayında göreve gelir gelmez Ryan'ın koltuğuna oturacak olan Pelosi'den Riyad'a karşı bir takım hareketlerde bulunmasını bekliyor.

PELOSİ'DEN PRENS YAPTIRIMI

Pelosi gazeteci Cemal Kaşıkçı suikast emrinin direk Prens Muhammed bin Selman tarafından verildiğiyle alakalı delilleri göz önünde bulundurup, Prens’e karşı yaptırım uygulanması doğrultusunda atılan adımları desteklediğini belirtmişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.