Finlandiya Cumhurbaşkanı olan Sauli Niinistö ile ortak basın toplantısında konuşan Trump, "Rusya ile iyi münasebetlere sahip olacağımızı umuyorum. Bunu yüksek sesle ve net olarak söylüyorum, bunu yıllardır söylüyorum. Hep şunu söylerdim ki, Rusya'yla harika ya da en azından iyi ilişkilerimiz olsaydı iyi olurdu. Bu çok önemli ve bunun bir gün olacağına inanıyorum" dedi.

"BARIŞMAMIZ HERKES İÇİN İYİ OLUR"

ABD lideri, "Bu büyük bir ülke, nükleer bir ülke, barışmamız gereken bir ülke ve eninde sonunda barışacağız. Bu, herkes için, tüm dünya için ve diğer şeyler için çok iyi olurdu" diye ekledi.

"PEK ÇOK ÜLKEYİ GÜVENLİK TEHDİDİ OLARAK GÖRÜYORUM"

Trump, gazetecilerin "Rusya'yı güvenlik tehdidi olarak görüyor musunuz?" şeklindeki sorusunu ise "pek çok ülkeyi güvenlik tehdidi olarak değerlendiriyorum" diyerek yanıtladı.

Öte yandna ABD terör gruplarını beslemeye devam ediyor. 22 Şubat 2017' de Irak' a bağlı olan Telafer' de kayıt altına alınan bir görüntü infial yarattı. Amerika Birleşik Devletleri uçaklarından atılan paraşütlerin ucunda silah dolu kutular var. ABD’ nin Telafer’ de DEAŞ üyesi teröristlerinin mevzilerine yaptığı silah ikmali, bölgedeki Irak askerleri ve Haşdi Şabi militanlarının termal kameraları ile görüntülenmişti.