ABD Başkanı olan Trump, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapıp, Danışmanlar Konseyini oluşturan "Amerikan İmalat Kurulu ile Strateji ve Politika Forumu" nu feshettiğini bildirdi.

"HERKESE TEŞEKKÜRLER" AÇIKLAMASI

Donald Trump, "İmalat Kurulu ile Strateji ve Politika Forumu' nda bulunan iş adamları ve iş kadınları üzerinde otorite kurmaktansa, her ikisini de dağıtıyorum, feshediyorum. Herkese teşekkürler" şeklinde bir açıklamada buludu. Verilen karardan evvel 8 aza ülkede hafta sonunda meydana gelen ırkçılık olayları ile alakalı olarak Konsey' den çıkmıştı.

Pazartesi gününden bu zamana kadar istifa kararı alan iş dünyası temsilcileri içerisinde teknoloji devi Intel' in İcra Kurulu Başkanı (CEO) olan Brian Krzanich, spor ürünleri firması Under Armour' ın CEO' su olan Kevin Plank, ilaç üreticisi Merck' in CEO' su olan Kenneth Frazier, 3M' in CEO' su olan Inge Thulin gibi önemli şahsiyetler de bulunmakta.

Trump istifalar sonrası Danışmanlar Konseyini fesh etti

TRUMP AÇIKLADI! "UTANÇLA AYRILDILAR"

Başkan Trump, dün New York' ta yapmış olduğu medya toplantısında ise Danışmanlar Konseyi' nden ayrılan iş dünyası temsilcilerini sert bir dille eleştirmişti.