21 Ağustos 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 19°
  • Izmir 23°
İmsak 04:38
Güneş 06:12
Öğle 13:12
İkindi 16:59
Akşam 20:03
Yatsı 21:31
BIST96.032
Dolar5,7333
Euro6,3633
Altın277,13

ABD Başkanı Trump'tan CNN'e Sert Sözler!

ABD Başkanı yapmış olduğu basın toplantısında CNN muhabirine "yalan haber yapıyorsunuz, o sebepten soru soramazsın" dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile basın mensupları arasında daha önceden süre gelen atışma hala devam etmekte. Son olarak ABD'nin bir çok eyaletinde meydana gelen olaylar ile alakalı olarak bir beyanda bulunan Başkan Trump, bazı muhabirlerin suallerine cevap verdi. Bu esnada Başkana soru sormak için söz almak isteyen "CNN" muhabiri ise sert tepki ile karşılaştı.

"YALAN HABERCİSİNİZ" DİYE HİTAP ETTİ...

ABD Başkanı, CNN kanalından soru sormak isteyen muhabire "Ben yalan olmayan haberleri tercih ederim, yalanları değil. Siz yalan habercisiniz. Herkese teşekkürler." şeklinde bir ifadede bulunarak CNN muhabirini adeta rezil etti.

Öte yandan dün Amerika Birleşik Devletleri' nin Başkanı olan Donald Trump, görev aldığı süre zarfı içerisinde ilk defa ziyaret ettiği New York' ta evinin bulunduğu Trump Tower önünde protestoya maruz kaldı.

TRUMP IRKÇI GRUPLARI ELE ALDI

Protestocular içerisinde yer alan New York Meclis Başkanı olan Melissa Mark- Viverito, Başkan D. Trump' ın adını geçirmeden atıfta bulunarak, "Ona 'New York' a hoş geldin' demiyoruz." şeklinde bir ifade kullandı.

Kuzey Kore hususunda savaşkan bir tavır takınan beyanları ve Virginia' nın Charlottesville kasabasında rasist (ırkçı) saldırı eyleminin de tetiklemesi ile binlerce New Yorklu farklı noktalarda başlattıkları protestolarına Trump Tower' a doğru yürüyerek devam etti.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri