Amerika Birleşik Devletleri' nin New Jersey eyaletinde tatilini yaptığı golf kulübünde basına demeç veren Başkan Donald Trump, Rusya Federasyonu' nun Devlet Başkanı olan Vladimir Putin' in ABD' li diplomatları persona- non grata (istenmeyen adam) ilan ederek ülkeden sınırdışı etmesi ile alakalı sorulan sualleri yanıtladı.

KIZGINLIK BEKLENİYORDU "PUTİN'E TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM" DEDİ!

Başkan Donald Trump, "Rus Devlet Adamı Putin' e teşekkürlerimi sunmak istiyorum. ABD Yönetimi olarak masraflarımızı kısmanın planı içerisindeydik..." dedi.

"ÇOK FAZLA PARA BİRİKTİRECEĞİZ"

Amerika Birleşik Devletleri' nin Rusya' ya karşı uyguladığı kısıtlamalara misilleme olarak verilen sınırdışı kararlarını yorumlayan Donald Trump, "Onları geri göndermek adına  gerçek bir sebep mevcut değil. Masraflarımızı kısabilmek için bir yolşeklide ifadeler kullandı.


755 DİPLOMAT SINIRDIŞI EDİLMİŞTİ

Donald Trump bir süre evvel, Rusya, Kuzey Kore ve İran' a yönelik kısıtlamalar barındıran bir yasayı onamıştı. Rusya Devlet Başkanı olan Putin ise yaptığı bir hamle ile Rusya' da bulunan ABD' li diplomatlardan 755' inin Rusya' yı terk etmesini talep etmişti.