AB Zirve Toplantısında Şok Gelişme! Konseyde Bir Kişide Korona Testi Pozif Çıktı!

Avrupa Birliği Zirvesi'nde bir kişide koronavirüs testi pozitif çıktı. Zirve ileri bir tarihe ertelendi.

AB Zirve Toplantısında Şok Gelişme! Konseyde Bir Kişide Korona Testi Pozif Çıktı!

Avrupa Birliği Zirvesi'nde, Avrupa Birliği Konseyi yakın koruması koronavirüs testi pozitif sonuçlandı. Koronavirüse yakalanması AB Liderler Zirvesi'nin bir hafta ertelendiğini açıklandı. 

Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi, ekibinden bir kişinin yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in karantinaya girmesi nedeniyle 1-2 Ekim'e ertelendi.


Michel'in Sözcüsü Barend Leyts, Michel'in geçen hafta yakın temas içinde olduğu güvenlik ekibinden bir görevlinin Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Leyts, Michel'in düzenli olarak test yaptırdığını ve dünkü son testinin negatif olduğunu ancak Belçika kuralları gereği bugün itibarıyla karantinaya girmesi gerektiğini belirtti.

 ZİRVE İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

Leyts, "AB Konseyi Başkanı Michel, 24-25 Eylül'de yapılması planlanan hususi AB Zirvesi'ni 1-2 Ekim'e ertelemeye karar verdi." ifadesini kullandı.

AB liderlerinin zirvede Doğu Akdeniz ve Türkiye-AB ilişkilerinin yanı sıra Çin, kovid-19 tedbirleri ve ekonomik politikaları ele alması bekleniyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR