Hala Türkiye'nin iç işlerine karışabileceğini, Türkiye'yi uzaktan idare edebileceğini zanneden Avrupa, Reis-i Cumhur Erdoğan'a diş geçiremeyince çılgına döndü. Öyle ki, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın kendilerine saygı göstermesi gerektiği görüşünü açıkça ifade eden AB'li bürokratlar dikkat çekiyor.

HADSİZ AB'Lİ: ERDOĞAN'I SAYGISIZ BULUYORUZ

Bahsi geçen bürokratlardan, AB’nin Bütçe ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Komiseri Günther Oettinger, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile alakalı haddini aşan ifadeler kullandı.

DW'de yer alan habere göre Oettinger, “Yapılan görüşmelerde Türk temsilcilerine rahatsız olduğumuz her şeyi büyük bir açıklıkta konuşabiliyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hatalı bir yönde olduğunu, hatta onu saygısız bulduğumuzu iletiyoruz” şeklinde konuştu.

"MÜZAKERELERİ SONA ERDİRİRSEK, BU ERDOĞAN'A YARAR"

Oettinger bunun dışında, AB ile Türkiye arasındaki müzakerelerin duraksama içinde olduğunu, fakat resmi olarak sona erdirmeyeceklerini de dile getirdi.

Oettinger'e göre, eğer müzakereler resmi olarak sona ererse, bu Erdoğan'a yarayacak ve Erdoğan'a, "Avrupalılar bizi istemiyor" deme fırsatı verecek.

Türkiye'nin istikrarlı yükselişini istemeyen Avrupa, eskiden olduğu gibi Türkiye'ye yine müdahale edip alaşağı yapma peşinde. Ancak Türkiye'de 15 senedir bulunan ve istikrarlı bir şekilde ülkeyi yöneten iktidar buna izin vermiyor.