2300 Ermeni Askeri Öldürüldü

Azerbaycan ordusu Ermenistan birliklerine ağır hasar vermeye devam ediyor

2300 Ermeni Askeri Öldürüldü

Alman Bild'in Ermenistan muhabiri, Azerbaycan ve Ermenistan arasında süren savaşta verilen karşılıklı kayıpları yazdı.

Habere göre, Azerbaycan ordusu, Ermeni işgali altındaki topraklarını geri almak için verdiği mücadelede 2300 asker öldürdü.

Ermeni kaynakları iddialarına da yer verilen habere göre 1700 civarı Azerbaycan askeri yaşanan çatışmalarda yaşamını yitirdi.

ERMENİSTAN'IN KAYBI BÜYÜYOR

Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı saldırılan 6. gününde devam ederken, Azerbaycan Savunma Bakanlığı, saldırılarda imha edilen askeri teçhizat ve mühimmat listesini yayınladı. Saldırının başladığı 27 Eylül tarihinden bugüne kadar Ermenistan'a ait 230 tank ve zırhlı araç, 38 hava savunma sistemi ve bir S-300 sistemi imha edildi. 

Ermenistan'ın 27 Eylül'de başlattığı saldırıya karşılık veren Azerbaycan, Ermenistan'a büyük darbe vurdu. Azerbaycan'ın saldırılara karşılık vermesi sonucunda çıkan çatışmalarda Ermenistan geri çekilmek zorunda kaldı. 

Ermenistan ordusuna ait birçok asker Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilirken, orduya ait çok sayıda askeri teçhizat ve mühimmat imha edildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, karşı saldırıların ilk 5 gününde Ermenistan ordusuna ait 1.2 milyar doları aşan askeri teçhizat ve mühimmatların imha edildiği duyuruldu.

230 TANK VE ZIRHLI ARAÇ İMHA EDİLDİ

Bakanlık, Ermenistan'a ait 230 tank ve zırhlı araç, 250 top ve füze sistemi, 38 hava savunma sistemi, 10 komuta yönetim ve gözlem noktası, 7 mühimmat deposu, 130'dan fazla askeri araç ve bir adet S-300 sisteminin imha edildiğini açıkladı. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR