Diyarbakır Annesi İsyan Etti: Çocuklarımızı Bırakın!

Diyarbakır annelerinin HDP tarafından dağa kaçırılan çocuklarına sarılmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde tuttuğu evlat nöbeti 652'nci gününde kararlılıkla sürüyor.

15.06.2021-18:35 - (Son Güncelleme: 15.06.2021-18:35)

Evlatlarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu bulan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019 tarihinde başlattığı evlat nöbeti 652'nci gününde devam ediyor.

Anne Güzide Demir, dört sene önce 16 yaşındayken dağa kaçırılan evladı Aziz için evlat nöbetinde olduğunu, hemen hemen 2 senedir evlatları için nöbet tuttuklarını ve çocukları gelinceye dek evlat nöbetine devam edeceklerini dile getirdi.

''HASTAYIM OĞLUM, ÖLMEDEN SENİ GÖREYİM''

Evlatlarının dağa kaçırılmasından HDP'nin sorumlu olduğunu dile getiren Güzide Demir, "Oğlum Aziz, neredeysen çık gel. Seni çok özledim. Hastayım oğlum, ölmeden seni göreyim. Yüzüne hasret kaldım. Gel, ağabeylerin, kardeşlerin seni bekliyor. Evladımı kandırdılar. Çocuğumu HDP'den istiyorum." ifadelerini kullandı.

Kütahya'dan gelerek evladı Fadime için oturma eylemi yapan anne Hatice Levent de nöbeti kararlılıkla devam ettiklerini dile getirdi.

''HDP VE PKK DENİLEN LANETLER ÇOCUKLARIMIZI DAĞLARA, MAĞARALARA GÖTÜRÜ''

Çocukları için sonuna kadar nöbeti sürdüreceklerini ifade eden acılı anne Hatice Levent, şu açıklamada bulundu:

"Çocuklarımızın üstünden elinizi çekin. HDP ve PKK denilen lanetler çocuklarımızı dağlara, mağaralara götürdünüz. Ne istiyorsunuz bizim yavrularımızdan? Çocuklarımızı bırakın. Bize dünyayı verseniz bizim gözümüzde değeri yok. Sadece çocuklarımızı istiyoruz. Evlatlarımız o mağaralardan çıksın. Çocuklarımızın elleri kalem tutuyordu. Kalemleri attırıp silah verdiniz. O silahları yerin dibine gömün Fadimem. Ne olur bana gel. Dizimin dibi senin yerin. Senin oralarda işin yok."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal