Diyarbakır Annelerinden HDP’ye: Artık Bunların İç Yüzünü Herkes Görsün!

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti devam ediyor.

21.12.2019-12:59 - (Son Güncelleme: 21.12.2019-14:16)

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti devam ediyor.
Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu bulan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül'de başlattığı oturma eylemi 110 günden beri devam ediyor.
Anne Emine Kaya, konuya yönelik açıklamasında, oğlunun halen bırakılmadığını, çocuklarını almadan oturma eylemini sonlandırmayacaklarını dile getirdi. Kaya, "Oğlumun kaçırılmasının üzerinden 5 yıl geçti. 5 yıldır acı çekiyorum. Vicdan ve merhamet varsa oğlumu bırakırsınız. Oğlumu istiyorum, oğlumu bırakın. Hem evde hem burada perişan olduk. Oğlum bırakılmadan burayı terk etmeyeceğim. Ölmek var terk etmek yok. Zaten 5 yıldır ölüyüm." dedi.
Baba Şevket Bingöl de eylemlerine kararlılıkla devam ettiklerini vurguladı. HDP il binasına arka taraftan ikinci giriş kapısı yapılmasına sert çıkan Bingöl, şöyle konuştu:
"Bunlar siyasi parti değil PKK'nın partisidir. Bunların artık kaçacakları delik de yok. Bizden kurtulamazlar. Ya bizim çocuklarımızı getirsinler ya da Mecliste siyaset yapmasınlar, istifa etsinler. Artık bunların iç yüzünü herkes görsün. Yoksa olan bizim gibi garibanlara olur. Çocuklarımızı götürüyorlar, mallarımıza zarar veriyorlar, arabalarımızı yakıyorlar. 81 milyon Türkiye halkı bunlardan zarar gördü. Çocuklarımız sağ mı ölü mü bilmiyoruz. Allah'ın izniyle bunların sonunu getirene kadar burada oturacağız."
HDP il binasına halen çocukların girip çıktığına şahit olduklarını anlatan Bingöl, "Anne ve babalar çocuklarına sahip çıksın. Çocuklarınızın beynini yıkıyorlar, kandırıyorlar ve dağa gönderiyorlar. Biz nasıl evlat acısı çekiyorsak onlar da çeker. Anne ve babalar demesin ki 'Biz HDP'liyiz, çocuklarımız oraya gitsin.' Yanlış yapıyorlar. Sonunda çok acı çekerler, iş işten geçmiş olur." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR