Diriliş Ertuğrul Günalp Ölecek Mi? Engin Öztürk Diriliş Kadrosundan Ayrıldı Mı?

Diriliş Ertuğrul Kaledar Günalp bey öldü mü? Diriliş Günalp ölecek mi? Diriliş Günalp neden öldü? Almıla ve çetesi Kaledear Günalp beyi öldürecek mi? Kaledar Günalp beye hayat veren Engin Öztürk Diriliş Ertuğrul kadrosundan ayrıldı mı? Tüm bu soruların cevapları haberimizde...

28.09.2018-16:37 - (Son Güncelleme: 28.09.2018-16:33)Diriliş Ertuğrul Günalp Ölecek Mi? Engin Öztürk Diriliş Kadrosundan Ayrıldı Mı?

Diriliş Ertuğrul Kaledar Günalp bey öldü mü? Diriliş Günalp ölecek mi? Diriliş Günalp neden öldü? Almıla ve çetesi Kaledear Günalp beyi öldürecek mi? Kaledar Günalp beye hayat veren Engin Öztürk Diriliş Ertuğrul kadrosundan ayrıldı mı? Tüm bu soruların cevapları haberimizde...

Diriliş Günalp Ölecek Mi? Günalp’i Kim Öldürecek? Tarihte Günalp Nasıl Öldü?

Diriliş Günalp ölecek mi? Diriliş Günalp neden öldü? sorusuna en baştan cevap verelim. Diriliş Ertuğrul geçtiğimiz hafta 120. bölümü ile Trt 1 ekranlarına gelmiş, Almıla diğer adı ile Noyan’ın kardeşi Angola, Ertuğrul beye yakın kim varsa tek tek yakalayıp kellesini almak ister. Bu yüzden Karacahisar kalesinin kontrolünü elinde bulunduran Diriliş Ertuğrul Günalp’i şehit etmek için çok kapsamlı bir plan yapar. İlk olarak Günalp’in yanına Moğol askerlerini Selçuklu askerleri gibi giyindirip Moğol casusların yerini gösteren bir mektup verdirir. Günalp gelen askerlerin Selçuklu askeri olmadığını hemen aralarında şifreyi bilemeyince anlayıp askerlere durumu çaktırmadan en iyi şekilde ağırladıktan sonra yolcu eder. Kendisi ve askerleri de Selçuklu kıyafeti ile giyinmiş Moğol askerlerinin olduğu bölgeye gelir

engin öztürk diriliş ile ilgili görsel sonucu

 Küçük çaplı Moğol askerinin etkisiz hale getirdikten sonra bir tanesini konuşturmak için canlı bırakır. Moğol askeri Günalp beyi inandırmak adına ilk başta konuşmaz. Uzun müddet işkence gördükten sonra yalan yanlış bilgi kırıntısı söyledikten sonra Günalp esiri bir de Ertuğrul bey dinlesin diye Kayı obasına getirir. Kayı obasında Moğol askeri ile Almıla ile göz göze gelip her şey planladığı gibi gittiğini anlatırlar. Tam da bu sırada yine Selçuklu askeri Kayı obasına gelip, Günalp beye Sultan Gıyaseddin’den bir ulak getirdiğini söyleyince Günalp halkın içinde olmasından dolayı ulağın gerçek mi yalan mı olduğunu sorgulamadan mektubu açıp okur. Sultan kendisini yanına çağırdığı haberi görünce çok önemli bir durum olduğunu düşünüp hemen Kayı obasından Konya’ya doğru harekete geçer. Almıla ise Kaledar Günalp beyin arkasından öyle bir bakışı var ki. Artık tuza düştün. Oradan kurtulman mümkün değil dercesine keyifle bakar. Diriliş Ertuğrul 121. Bölüm yani sezon finalinde Günalp bey Konya istikametine yol alırken Eynece ve adamları tarafından etrafı çevrilecek ve oracıkta şehit edilecek. Diriliş Günalp ölecek mi? sorularına en ince ayrıntıyı anlatarak sizleri aydınlatmaya çalıştık. 

Sosoyal medya üzerinde Diriliş Günalp neden öldü? Ben onun için izliyordum şeklinde yorumlar yapılmış. Buna da şöyle cevap verelim. Artık Diriliş Ertuğrul dizisi Diriliş Osmanlı veya Osman’ın yolu şeklinde Osmanlı Devletinin kuruluş aşamasına geçileceği için artık yavaş yavaş oyuncularla yollarını ayrırmak zorunda. Ertuğrul bey karakterine hayat veren Engin Altan Düzyatan hariç diğer tüm oyuncular diriliş kadrosunda olmayacağı kesin gözü ile bakıldığını düşünüyorum. Aksi takdirde dizinin inandırıcılığı ortadan kalkar. Halk Engin beyi çok sevdiği için (diğer oyuncuları sevmediği anlamı çıkarılmasın. En çok Engin beyi sevdiğinden bahsediyorum.) Osman beyi canlandırma ihtimaline açık bir kapı bırakıldığını da buradan duyurmak isterim. 

Tarihte Günalp Nasıl Öldü?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Kaledar Günlap karakteri diriliş Ertuğrul dizisinin 109. bölümünde dahil olmuştu. Bizler Günalp’i anlatırken orada bazı bilgilere yer vermiştik. Ancak o yazımızı okumayanlar için tekrar edelim. Bir çok kaynaktan yaptığım araştırma sonucunda kale-dar unvanlı Günalp bey ile ilgili bir bilgiye ulaşamadık. Ancak dizisinin senaristi Mehmet bey aynı zamanda iyi bir tarihçi olduğundan dolayı kendisinin de yaptığı araştırmalarında Günalp ismine ulaşmış olabilir. Ama Kaledar olduğu kosun da bir bilgi olduğunu düşünmüyorum. Neticede Selçuklu devletinde binlerce askerin olduğu bunlardan birinin de isminin Günalp olma olasılığı illaki vardır. Ancak Günalp’in tarihte nasıl ve ne şekilde öldüğü hakkında hiç bir yerde konu ile alakalı bir bilgiye rastlayamadık. 

Diriliş Ertuğrul Kalededar Günalp Beyi Kim Canlandırıyordu?

Ä°lgili resim

Diriliş dizisinde Kaledar Günalp’i canlandıran oyuncu Engin Öztürk‘dür. Eylül 1986 yılında Eskişehir’de hayata gözlerini açmıştır. Terazi burcu olan Engin sosyal yaşamında burcunu özelliklerini basına yansıdığı kadarı ile anlamaktayız. Oyunculuk üzerine “Hacettepe  Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro” Bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Okuldan mezun olduktan sonra 2002 yılında “Behsat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisinde “Engin Komiser” karakterine hayat vermiştir.

 


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR