Diego Maradona İle İlgili Çarpıcı Adana Demirspor İtirafı!

Arjantinli futbol efsanenesi Diego Armando Maradona 1 sene önce hayatını kaybetmişti. Futbol organizatörü olan Atalay Mutlu, efsane futbol adamı ile ilgili dikkat çeken itirafda bulundu.

25.11.2021-15:25 - (Son Güncelleme: 25.11.2021-15:46)Diego Maradona İle İlgili Çarpıcı Adana Demirspor İtirafı!

Futbol efsanesi Diego Armando Maradona'nın vefatının ardından 1 yıl geride kaldı. Arjantinli süper yıldız profesyonel kariyerinin yanı sıra özel hayatıyla da çok konuşulan isimlerden birisi oldu. Efsane futbol adamıyla ilgili vefatının ardından çok çarpıcı itiraflar ortaya çıkıyor. Diego Maradona ile ilgili son olarak teknik direktörlüğünü yaptığı Birleşik Arap Emirlikleri Ligi ekibi Al-Fujaraiah'ın Hollanda kamğını düzenleyen organizatör Atalay Mutlu, futbolcuya büyük bir hayranlık duyduğu efsane futbolcuyla geçirdiği 1 ayı da anlattı.

DİEGO MARADANONA İLE İLGİLİ ADANA DEMİRSPOR İTİRAFI

Diego Maradona ile 2017 Haziran'da tanıştığını aktaran Mutlu yaptığı açıklamada, 'Büyük kulüplerimizden biri için Slovakya'ya kamp yeri bakmaya gittiğimde tuhaf bir numaradan arandım. Çok ünlü bir hocalarının olduğunu ve kendilerine yardımcı olup olamayacağımı sordular. Başta hocalarının adını söylemek istemediler, 10 dakika sonra 'Hocamız Diego Armando Maradona' dediler. Bende bir sessizlik oluştu. 'Hayal mi kuruyorum, biri dalga mı geçiyor' dedim. Şiir gibi geldi bana. Bu işi yapmak için her şeyi yapacağımı söyledim. Sonra Hollanda'ya geldiler. Maradona'nın kampını düzenlemek benim için gururdu şeklinde konuştu.
Atalay Mutlu devam eden açıklamalarında, 'Hollanda'da kaldığı süreç ve anlaşmalarla Diego ile samimiyetimiz arttı. Diego'ya 'Seni bir gün Türkiye'de görmek isterim.' dedim. O da 'Çok mutlu olurum, bir kez Sevilla ile geldim, çok da sevdim. İstanbul müthiş bir şehirdi. Türkiye gibi bir futbol ülkesinde çalışmayı, özellikle İstanbul olursa çok isterim.' dedi. O günlerde Türkiye'den çok sevdiğim bir ağabeyim aradı, 'Adana Demirspor'un Süper Lig'e çıkma ihtimali var, Maradona oraya çok iyi uyum sağlar, görüşebilir misin?' dedi. Yardımcısını aradım, bir gün sonra Diego hatta diyerek beni telekonferansa aldı. Maradona, 'Çok isterim gelmeyi, çok sevinirim ama şu an sağlık durumum iyi değil. Zor yürüyorum, rahatsızım. Beni düşündüğün için teşekkür ederim. Sağlık durumum iyi olursa Türkiye'de çalışmayı çok istiyorum.' dedi. Bu konuşmamız ölümünden 4 ay önceydi. En son da o zaman konuştuk. şeklinde açıklamalara yer verdi.

DİEGO MARADONA İLE İLGİLİ İTİRAF BÜYÜK SES GETİRDİ

Atalay Mutlu'nun, hayatını kaybeden efsane futbol adamı Diego Maradona ile ilgili yaptığı açıklama gerek Türk futbolunda gerek yurt dışında büyük ses getirdi. Diego Maradona'nın, Adana Demirspor'un teknik adamı olma durumu sosyal medyada gerek Adana Demirsporlu taraftarlar gerek futbolseverler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal