DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2019 Dikey Geçiş Tercihleri Tarihi Belli Oldu mu?

Önlisanstan sonra dört yıllık bir lisans programında eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler heyecanla DGS sonuçları için bekliyor. Sayısal ve sözelden oluşan testi başarılı ile tamamlayanlar sonuçların açıklanmasıyla tercihlerini yapacak. ÖSYM, 2019 DGS sınav sonuçları için tarih verdi.

08.07.2019-12:57 - (Son Güncelleme: 08.07.2019-12:51)

ÖSYM takviminde DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. DGS sonuçlarının açıklanması ile adaylar sınavdan aldıkları sayısal ve sözel netleri öğrenebilecek. Sınav sonuç kağıdında doğru ve yanlışların sayısı, ağırlıklı önlisans başarı puanı, sayısal, sözel ve eşit ağırlık puanları açıklanmış olacak. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihler ne zaman yapılacak?

DGS 2019 SORU VE CEVAPLARI

DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin bu yıl için belirlediği takvime göre, sonuçlar 25 Temmuz 2019 tarihinde duyurulacak.

DGS işlemleri ÖSYM’nin Aday İşlemleri sekmesinden yapılıyor. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme girip ‘sonuçlarım’ sekmesinden sınav sonuçlarını sorgulayabilecek. Sonuçlar sayfasında adayın girdiği sınavlar listelenir ve son girilen sınav sonucu en üstte yer alır. Sonuçları açıklandığı anda 2019-DGS sonuçları yayında bulunan ‘görüntüle’ işlemini gerçekleştirerek sınav sonucunuza ulaşabilirsiniz.

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

2019 DGS tercih tarihleri henüz belli olmadı. Tercih tarihleri ve diğer detaylar, ÖSYM’nin yayımlayacağı kılavuz sonrasında belli olacak. ÖSYM'nin açıklamasının ardından detayları yayınlayacağız.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar