Cumhurbaşkanı Erdoğan özel davetli olarak gidecek: G7 Zirvesi’nde konuşma yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilecek olan G7 Liderler Zirvesi’ne özel davetle katılacak. Erdoğan, kritik oturumda liderlere seslenecek.

14.06.2024-09:28 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-17:34) Cumhurbaşkanı Erdoğan özel davetli olarak gidecek: G7 Zirvesi’nde konuşma yapacak

G7 Liderler Zirvesi'nde küresel siyasetin nabzı atıyor. İsrail'in Gazze'deki saldırıları, Rusya-Ukrayna savaşı ve ekonomik iş birliği konuları liderlerin ana gündem maddeleri arasında yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'daki resmi temaslarının ardından bugün dünya liderleriyle birlikte yüksek düzeyli zirve oturumuna katılacak. Konuşmasında öncelikli gündem maddesi 'Gazze' olacak. 

Erdoğan G7 Zirvesi’nde konuşma yapacak

Akşam’da yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de kalıcı bir ateşkes sağlanması adına Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi çabalarını ve yapılan insani yardımları vurgulayacak. Ayrıca, İsrail'in 8 aydır Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılara karşı dünyanın nasıl sessiz kaldığına dikkat çekecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özel davetli olarak gidecek: G7 Zirvesi’nde konuşma yapacak

G7 Liderler Zirvesi'nde, Rusya-Ukrayna savaşının küresel etkileri de masaya yatırılıyor. Uluslararası enerji ve gıda sektörlerinde yaşanan sorunlar inceleniyor. Sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik iş birliği konuları da zirvenin önemli gündem maddeleri arasında bulunuyor.

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal