Cumhurbaşkanı Erdoğan: En Küçük Bir İhmal Salgının Yeniden Hortlamasına Yol Açabilir

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısı öncesinde video konferans yoluyla il başkanları toplantısında konuştu.

22.05.2020-15:57 - (Son Güncelleme: 22.05.2020-17:51)

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısı öncesinde video konferans yoluyla il başkanları toplantısında konuştu:

Erdoğan, coronavirüs salgını konusunda teyakkuz halinde olmaya devam edileceğini belirtirken, en küçük bir ihtimalin salgının yeniden ortaya çıkmasına yol açabileceğini ve tedbirler neticesinde salgın sürecinde başarılı bir süreç yönetimi gösterildiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Alınan tedbirlerin yol açtığı ekonomik, sosyal, insani sıkıntıların giderilmesi konusunda başarılı bir süreç yönetimi gösterdik. Türkiye olarak sadece kendi sınırlarımız içinde bu salgını yenmemiz yetmiyor, yakın çevremiz başta olmak üzere dünyanın tamamında salgın etkisiz hale gelecek ki hep birlikte rahat bir nefes alabilelim."

"YENİ BİR DÜZENE GEÇİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de ve dünyada bir müddet daha günlük yaşamın yeni kurallara göre işlemek durumunda olduğunu kaydetti.

Bakanlıkların ve tüm kurumların salgın sürecinin yönetilmesinde büyük gayret göstererek, tarihi başarılara imza attığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Maske kullanımı, fiziki mesafe, temizlik kurallarına riayet diye özetleyebileceğimiz yeni bir düzene geçiyoruz."

İZMİR'DE CAMİ HOPARLÖRÜNDEN MÜZİK YAYINI YAPILMASI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de cami hoparlöründen müzik yayını yapılmasıyla ilgili şöyle konuştu: 

"İzmir'de camilerin hoparlörlerine sızan alçaklar saygısızca yayınlar yaparken o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe sosyal medyadan bu rezilliği aktarıyor."

"Geçmişi buhran örnekleriyle dolu partinin bugün yüzü hiç kızarmadan hükümetimizi eleştirmeye kalkmasını acı bir gülümsemeyle karşıladık. CHP Genel Başkanı'nın buhrandan çıkış diye dillendirdiği hususların hiçbiri de sadra şifa olacak bir teşhis veya teklif içermiyor."

"ŞİMDİ FARKLI BİR ŞEKİLDE SALDIRI İÇİNDELER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başbakanlığım döneminde bakan, bürokrat olarak görev verdiğimiz kimi isimlerin de şimdi bunlarla aynı teraneleri mırıldanıyor olmasını, üzüntüyle takip ediyorum. Siyasetin temelinde millete karşı dürüst olma vardır. Düşünün bakanım durumunda olanlar veyahut da daha farklı görevler verdiğim kişiler, şimdi farklı bir şekilde saldırı içindeler" ifadelerini kullandı.

"CHP'nin IMF sevdasının gerisinde Türkiye'yi geçmişteki siyasi ve ekonomik teslimiyet devrine döndürme özlemi vardır" sözlerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ülkemizi IMF'nin boyunduruğuna sokmak için beyhude çabaladıklarını CHP'lilere bir kez daha hatırlatmak istiyorum."

"BU SALGIN KRİZİNİ EN AZ HASARLA GERİDE BIRAKIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbimin yardımı ve milletimizin desteğiyle bu salgın krizini en az hasarla geride bırakıyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hep birlikte Türkiye olarak, Cumhur İttifakı olarak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yoktur" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs'ta Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılışını yapacaklarını sözlerine ekledi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR