Çıra Toplamaya Giden Yaşlı Adamdan 2 Gündür Haber Alınamıyor

Eskişehir’de önceki gün öğle saatlerinde çıra toplamak için evden ayrılan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 81 yaşındaki şahsı arama çalışmaları sürüyor. Polis Özel Harekat ekipleri de destek amaçlı bölgeye intikal etti.

27.09.2019-21:02 - (Son Güncelleme: 27.09.2019-20:59)Çıra Toplamaya Giden Yaşlı Adamdan 2 Gündür Haber Alınamıyor

Alınan bilgiye göre. Tepebaşı ilçesi Yarımca Mahallesi'nde dün saat 14.00 sıralarında yakınlarına ormana çıra toplamaya gideceğini söyleyen 81 yaşındaki Mustafa Köseler, balta ve torbasını alarak evden ayrıldı. Birkaç saat geçmesine rağmen eve dönmeyen yaşlı adamın yakınları telaşlanarak durumu jandarmaya bildirdi.

ARAMA KURTARMA EKİPLERİ BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Eve gelen ekipler, Köseler'in hangi istikametten gittiği bilgisini yakınları ve mahalle sakinlerinden alarak arama çalışmalarına başladı. Akşam saatlerinde İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi de bölgeye sevk edildi.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ardından Eskişehir Arama Kurtarma Derneği, Dorlion Arama Kurtarma ve Büyük Ayı Arama Kurtarma ekipleri de destek için bölgeye gitti. AKUT'a ait Fırtına ve İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde bulunan iz takip köpeği Çakıl ile birlikte yaklaşık 30 kişilik ekip, Çayırlıöz mevkiinde Mustafa Köseler'i aramaya başladı. 2 gündür parsel parsel aranan orman daraltılarak alternatif güzergahlar belirlendi. Arama kurtarma çalışmalarına ayrıca Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Polis Özel Harekat unsurları da katıldı. Henüz bulunamayan yaşlı adamı arama çalışmaları devam ediyor.

Son Dakika Gündem HAberleriiçin aşağı kaydırın. 
 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR