Bazı yiyecekler hem vücut sağlığımıza hem de cildimize çok iyi gelir. Sizlere tamamı doğal olan ve cildinize uygulayabileceğiniz besinleri lisateledik.

Papaya

Papaya A ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir.akne ile mücadele eden ve solgun görünen cilt tipleri açısından oldukça faydalıdır. Cildi sağlıklı ve parlak gösteren papaya aynı zamanda cildinizde peeling etkisi gösterir.

Salatalık

Antioksidanlar ve antienflamatuarlarla doludur ve güçlü bir soğutma etkisine sahiptir Salatalık, koyu renkli halkaları azaltmak için de kullanılabilir. Salatalığın soğutucu etkisi cilt üzerindeki tahrişleri gidermeye ve yatıştırmaya yardımcı olmaktadır.

Avokado

Avokado içeriisnde bol miktarda antioksidan barındırır. Avokado aynı zamanda içerisinde Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri ve E, C ve K vitaminleri barındırmaktadır. Yaşlanmayı geciktirici ve cildi sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır. avokado aynı zamanda cildinizin neme doymasını sağlar.

Bal

Bal, sivilcelere ve sivilcelere karşı mücadelede çok etkili olmasını sağlayan anti-enflamatuar ve antibakteriyel özellikleri ile bilinir . Bal, antioksidanlarda yüksektir ve ayrıca cildi temizlemek ve hasar görmüş hücreleri onarmak için kullanılabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı , akne ile mücadelede çok etkili olmasını sağlayan antifungal ve antibakteriyel özellikleri ile bilinir . Hindistan cevizi yağı da yüksek yağ asidi içeriği nedeniyle en iyi doğal nemlendiricilerden biridir. Hindistan cevizi yağı sadece cildi nemlendirmek için kullanılamaz , aynı zamanda bir temizlik maddesi ve makyaj temizleyici olarak da kullanılabilir , çünkü mineral yağın aksine gözenekleri tıkamaz.