Çatalca'da başörtülü kadına saldıran şahıs hakkında "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiği gerekçesi ile gözaltına alındı" iddiası İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama ile çürütüldü.

Geçtiğimiz günlerde Çatalca'da Ak Parti Çatalca Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Nurşen Yavuz'a hakarette bulunuldu ve başörtüsü çıkarılmaya çalışıldı.

Olay'ın ardından CHP ve bazı basın organları tarafından saldırgan'ın "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi" gerekçesi ile gözaltına alındığı iddia edildi.

İstanbul Valiliği ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "Çatalca ilçemizde 28.11.2019 tarihinde gözaltına alınan D.Ö. adlı şahsın bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği için gözaltına alındı’ haber ve iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Çatalca ilçemizde 28.11.2019 Perşembe günü Cumhuriyet Meydanı’nda N.Y. adlı şahsa hakaretlerde bulunan ve başörtüsüne yönelik saldırı gerçekleştiren D.Ö isimli şahıs, aynı gün saat 22.00 sıralarında gözaltına alınmıştır. Şüphelinin gözaltına alınması ve yargı mercilerine sevki ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve hakaret’ suçları olup, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır." ifadeleri yer aldı.