CHP'nin Akıl Hocası Terörist Başı Murat Karayılan'ı Korku Sardı: Kaçın Yoksa İmha Olursunuz

Kuzey Irak'ın Metina, Avaşin-Basyan ve Zap bölgelerinde yaklaşık üç aydan beri başarılı şekilde sürmekte olan Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım hava destekli kara harekâtlarında ağır darbeler alan ve terör örgütü iyice köşeye sıkıştı.

21.07.2021-10:05 - (Son Güncelleme: 21.07.2021-10:05)CHP'nin Akıl Hocası Terörist Başı Murat Karayılan'ı Korku Sardı: Kaçın Yoksa İmha Olursunuz

Kuzey Irak'ta devam eden başarılı operasyonlardan biri olan Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım harekatlarında etkili sonuçlar alan Kahraman Mehmetçik eli kanlı teröristlerden temizlediği bölgelerde hummalı bir çalışma yürüterek iş makinalarının da desteği ile hakim ve stratejik tepelere kalıcı üs bölgeleri kuruyor.

Özellikle de Türkiye'ye sızmaların yaşanmış olduğu noktalara kurulan üs bölgeleri sayesinde bölgede adeta kuş uçurtmayan Kahraman Mehmetçiğin harekâttaki başarısı ve bütün kararlılığı terör örgütünü paniğe doğru sevk etti.

AFRİN, RESULAYN, TEL ABYAD...

Sadece Kuzey Irak'ta değil, Suriye'de de zorlandıklarını ifade eden terörist başı Murat Karayılan, ''Afrin, Resulayn, Tel Abyad gibi birçok alan Türkiye'nin hâkimiyeti altına girdi'' dedi.

TÜRK DEVLETİ 6 YILDIR YENİ BİR KONSEPT UYGULUYOR

Teröristbaşı Murat Karayılan ''Türk devleti 6 yıldır yeni bir konsept yürütüyor. Bölgede hâkimiyet kurup egemen bir devlet olmak istiyor. Bu konseptini de açık biçimde kimseden çekinmeden uyguluyor. Bu bizim için büyük bir tehlike oluşturuyor. Bir yandan Suriye ile ilgili konseptini devreye sokarken, diğer yandan Kuzey Irak'ta büyük saldırılar, harekâtlar yürütüyor. Bu harekâtlarda da büyük bir teknik kullanıyor. Türk devleti artık operasyonlarını insan gücüne dayalı değil, tamamen teknik üzerinden yürütüyor'' diye konuştu.

İSTİHBARATLARI VE TEKNİKLERİ ÇOK GÜÇLÜ İNKAR EDEMEYİZ

Kuzey Irak'ın sabah, akşam demeden nokta harekâtlar ile bombalandığını ifade eden terörist başı Murat Karayılan'ın itirafları ise şu şekilde: ''Türk devletinin stratejisine ne kadar büyük önem verdiğini buradan da görebiliriz. Türk devleti Avaşin, Metina, Zap hattına bir harekâtı başlattı. Bu 86 gündür devam ediyor. Kullandıkları teknikleri ve istihbaratları da çok kuvvetli bunlar da doğru. İnkâr edemeyiz.


NE ZORLUKLAR YAŞADIĞIMIZI KİMSELER BİLMİYOR

Üzerimizde büyük bir yük var. 2018'de Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı harekâtından sonra yeni yöntem ve taktikler belirlemeye çalışsak da, yükümüzün ne kadar ağır olduğunun farkındayız. Şu an yüzlerce arkadaşımız Metina, Avaşin ve Zap'ta birkaç metre aralıklarla TSK güçleriyle yüz yüze bir çatışma halindeler. Orada ne zorluklar yaşadığımızı kimseler bilmiyor'' dedi.

BUNLAR DAHA BAŞLANGIÇ

CHP'nin de akıl hocalarından biri olan terörist başı Murat Karayılan'ı korku sardı. Kahraman Mehmetçiğin devam ettiği başarılı operasyonlar eli kanlı teröristleri korkuttuğu gibi sahiplerini de korkutmaya başladı.

ZORLANIYORSANIZ BIRAKIN KAÇIN TALİMATI

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Avaşin batısındaki Mervanos, Banista alanlarını, Avaşin doğusundaki Mamreş alanlarının Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından tutularak buradaki teröristlerin abluka altına alındığını ve 24 Nisan tarihinden itibaren bölgenin ağır bombardıman altında olduğunu ifade eden eli kanlı terörist başı, ''Doğu, Batı her iki koldan saldırılar yaparak Avaşin'e yüklendiler. 7 Haziran'da ise daha kapsamlı ve büyük bir harekat oldu.

Arap Taburu denilen noktadan üzerimize geldiler. Bu bombardımanlar ve yoğun teknik karşısında orada 24 saat bile kimse duramaz. Bunu fark edince güçlerimize telsizle çağrı yaptık. 'Bulunduğumuz noktalarda şayet zorlanıyorsanız, bırakın geri çekilin, yoksa imha olursunuz' dedik. Oradaki sorumlu kişi de ölenlerin dışında çok sayıda yaralıların da olduğunu, onları bırakıp gelemediklerini bize iletti. Tonlarca bomba yağıyor her gün.''

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR