CHP'li İzmit Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Verilen 100 TL'yi Çok Buldu!

31 Mart seçimlerinde yönetimi AK Parti'den CHP'ye geçen İzmit Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine verilen 100 liralık sosyal desteği 'para yok diyerek kesti.

30.12.2019-10:25 - (Son Güncelleme: 30.12.2019-10:20)CHP'li İzmit Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Verilen 100 TL'yi Çok Buldu!

CHP’li başkan, belediyenin 437 yardıma muhtaç aileye her ay düzenli olarak dağıttığı 100 liralık ‘İzmit Kart’ uygulamasını ‘para olmadığı gerekçesiyle’ gerekçesiyle durdurdu.

AİLELER MAĞDUR

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, kameralar karşısında sokak hayvanlarına mama dağıtan Hürriyet’in yeni dönemle birlikte yardıma muhtaç aileleri mağdur ettiğini ifade etti.

Tutuş, İzmit’te 437 ailenin aylık 100 TL kart yardımının neye göre iptal edildiğinin bir an önce açıklanması gerektiğini belirtti. Tutuş şunları anlattı: “İzmit Kart uygulamasından faydalanan ailelerle iletişim kurduk. Aylardır İzmit Belediyesi’nden yardım aldıklarını ancak bir anda yardımların kesildiklerini bizlere ilettiler.”

KAPIDAN KOVDU

“Yardımların neden iptal edildiğini öğrenmek için İzmit Belediyesi’ne giden vatandaşlara ise AK Parti dönemi suçlanarak ‘paramız yok’ cevabı verildi. İhtiyaç sahibi aileler belediye kapısından kovuldu. Bu ailelerin her biri zor şartlar altında yaşamını sürdürüyor. Vatandaşı belediye kapısından geri çeviren CHP’li Başkan Hürriyet göreve geldiğinden bu yana festival, konser düzenlemekten de geri kalmıyor.”

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

“Bu insanlara bir yılda verilecek para birkaç saatlik konser ve festival için rahatlıkla harcanabiliyor. Oysa ki AK Parti döneminde ihtiyaç yok diye boş bırakılan belediye başkan yardımcılıkları ve müdürlük gibi onlarca koltuk doldurulurken para bulanların, kahvaltılık masrafına bile yetmeyen bu yardımı kesmemesi gerekirdi. Bu keyfi uygulamanın takipçisi olacağız."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR