CHP'den Gazetecilere Basın Toplantısında Aleni Rüşvet Geldi!

CHP Erzincan İl Başkanı gerçekleşen basın toplantısına katılan gazetecilere il binasında para dağıttı. Gazeteciler duruma tepki gösterdi.

31.07.2021-11:45 - (Son Güncelleme: 31.07.2021-12:16)CHP'den Gazetecilere Basın Toplantısında Aleni Rüşvet Geldi!

Erzincan’da geçtiğimiz gün CHP il binasında basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da katıldı. Basın açıklamasına katılan gazetecilere dağıtılan poşet içinde maske, dezenfektan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir not ve zarf içerisinde para verildi. 

ZARF İÇİNDE 500 TL 

Durumu fark eden gazeteciler parayı iade etti. Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Koşan yaşanan duruma tepki göstererek 'Mesleğini severek yapan kalemini satmaz' ifadelerini kullandı. Olay anında yaşananları aktaran Koşan aynı zamanda fiyatı bildirerek 'Basın açıklaması daveti geldi, haber yapmak için gittik. Açıklamadan sonra 'başkana ait bir metin var mı' diye sordu arkadaşlar ve elimize bir poşet verildi. Maske, dezenfektan, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir not ve bir zarf vardı içinde. Zarfın içinde de 500 TL. Ben hemen fark edip iade ettim. Bazı arkadaşlar da sonradan fark etti ve onlar da iade etti' dedi.

İL BAŞKANI'NDAN GARİP SAVUNMA GELDİ

Söz konusu bu paranın verildiğini sorduklarını dile getiren Koşan, durumu açıklayamadıklarını belirterek 'Bize gazetecilere destek için bu parayı verdiklerini söylediler. Biz de yöntemin yanlış olduğunu, yaptıkları hatayı bir açıklamayla dile getirmelerini istedik ama yapmadılar. Mesleğini onuruyla yapan hiçbir arkadaşım kalemini satmaz' diyerek tepsisini dile getirdi. 

ÇALIŞANINA SUÇU ATTI 

Erzincan CHP il başkanı Ayhan Doğan da "Benim ve belediye başkanımızın bilgisi yok. Personel kendi başına yapmış" dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal