CHP'de Skandalların Ardı Arkası Kesilmiyor: Astıkları Afiş Pes Artık Dedirtti!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son vaadiyle pes artık dedirtti. 

03.02.2022-10:38 - (Son Güncelleme: 03.02.2022-12:44)

CHP'nin astığı "TELAFİ EDECEĞİZ 

KAYBETTİĞİNİ YERİNE KOYMA VAKTİ 

ETNİK KÖKEN, İNANÇ, ENGELLİLİK, CİNSEL YÖNELİM YASAYLA DEZAVANTAJ OLMAKTAN ÇIKARILACAK.

KEMAL KILIÇDAROĞLU" ifadelerinin yazılı olduğu afiş gündem oldu.

 “Telafi edeceğiz. Kaybettiğini yerine koyma vakti” sloganı ile seçim vaatlerini billboard’lara taşıyan Kılıçdaroğlu, LGBT demek yerine “cinsel yönelim” kavramını kullanarak LGBT'nin yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacağı ifadesine yer verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim vaatlerine üstü örtülü olarak LGBT’yi de ekledi.

TEPKİ ALDI

Kılıçdaroğlu’nun bu söylemi tartışma ve tepkileri de beraberinde getirdi. Kılıçdaroğlu’nun bu vaadiyle neyi kast ettiği merak konusu oldu. Kılıçdaroğlu’nun “Cinsel yönelim yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacak” söylemi “Cinsel yönelimle ilgili ne gibi dezavantajların olduğu, nasıl bir yasa çıkarılacağı, eşcinsel evliliklere yönelik bir adım mı atılacağı” sorularını akıllara getirdi. 


İLK VUKUATLARI DEĞİL 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “cinsel yönelim” vaadi öncesinde de CHP’li belediyeler LGBT konusunda tepkileri çekmişti. 2019 yılında CHP’li belediyeler, eşcinsellerin “Onur Haftası” adı altında düzenledikleri etkinlikleri kutlama yarışına girmişti. Aralarında İstanbul, Mersin, İzmir, Eskişehir Büyükşehir Belediyelerinin bulunduğu 33 belediyenin resmi sosyal medya hesaplarında destek mesajları yayınlanmıştı. 

Bu yaşananlar CHP'lilerin ilk LGTB vukuatı değil. CHP’lilerin önceki yıllarda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in LGBT dostu belediyecilik protokolünü imzalayarak destek vermişti. 

Yine CHP’li Şişli ve Kadıköy Belediyesi’nin bünyesinde Kadıköy Kent Konseyi LGBT Meclisi ve Şişli LGBT Meclisi kurulmuştu. 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda afişler hazırlayarak çocukların da eşcinsel olabileceklerini algısı oluşturulmuştu. 

CHP LGBT'YE DESTEK VERİYOR 

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, LGBT’ye destek vererek sosyal medya hesabından destek mesajı atmıştı. Tanrıkulu, 2020 yılı “Onur Haftası” ile ilgili şahsi sosyal medya hesabından paylaşımlar yapmıştı. 

Yine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da 2021 yılında LGBT onur haftasına destek amaçlı sosyal medyadan paylaşımda bulunmuştu. 

HEDEFLENEN AMAÇ İYİ NİYETLİ DEĞİL 

Cinsel yönelim vaadine tepki gösteren AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Türk aile yapısının muhafaza edilmesinin Anayasa’nın görevlerinden olduğunu bildirdi. 

Kemalettin Yılmaztekin: “Sapkınlığa yönelik eylemleri meşrutiyet adında parlatmak toplumunun kesinlikle kabul edemeyeceği bir şeydir. Toplumla ilgili hedeflenen amaç iyi niyetli değildir. Kendi çocuğu için kabul etmeyeceği bir sapıklığı bu topluma uygun gören biri siyasi hareket lideri olamaz.” değerlendirmelerinde bulundu.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal