Çekememezliğin Böylesi: Selçuk Bayraktar'ın MIT'deki Hocasının Sözleri Ortalığı Karıştırdı!

ABD'nin dünyaca ünlü üniversitesi Massachusetts Institute of Technology'de (MIT) görev yapan profesör Max Tegmark SİHA'larla ilgili skandal bir çıkışa imza attı. İşte detaylar...

17.01.2022-12:15 - (Son Güncelleme: 17.01.2022-15:47)Çekememezliğin Böylesi: Selçuk Bayraktar'ın MIT'deki Hocasının Sözleri Ortalığı Karıştırdı!

İHA'larla yaptığımız başarıları bilmeyen yoktur. Tüm Dünya İHA'larla yaptığımız başarıyı biliyor. Özellikle SİHA'larla Dünyada savaş tarihini değiştirdik. Azerbaycan ve Libya'da savaşın kaderini değiştirirken Türkiye'nin terör örgütleriyle mücadelesinde de büyük pay sahibi olduk. Bu başarıya kendi adını altın harflerle yazdıran Selçuk Bayraktar'ın MIT'deki hocasının hazımsızlığı gündeme bomba gibi düştü. Türkiye'nin  İHA ve SİHA alanında gelişmesini hazmedemeyen MIT profesörü, verdiği röportajında, 'Selçuk Bayraktar'a burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum.' açıklamasında bulundu.

SESLERİ YÜKSELMEYE BAŞLADI

Türkiye'nin savunma ve havacılık sanayisindeki gelişimi tüm dünyada konuşulurken Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'ın MIT'deki profesörlerinden birinden ilginç bir çıkış geldi.

Türkiye son zamanlar yaptığı atılımlarla kendi savunma sanayisini geliştirdi. Türkiye'nin gücüne güç katan ve ülkeler arasındaki dengeleri değiştiren Bayraktar TB2 ve Akıncı TİHA'ların başarısı tüm dünyada konuşulurken Türkiye'nin başarısından rahatsız olan sesler de yükselmeye başlıyor.


EĞİTİM VERDİĞİMİZ İÇİN UTANIYORUM

Dünyanın en iyi okullarından biri olan Massachusetts Institute of Technology'deki (MIT) fizik profesörü İsveç kökenli ABD'li Max Tegmark'tan skandal bir çıkış geldi.

Max Tegmark, Almanya'da günlük yayımlanan Handelsblatt Gazetesi'ne verdiği röportajında, 'Selçuk Bayraktar'a burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum.' açıklamalarında bulundu.


SELÇUK BAYRAKTAR'IN MIT EĞİTİMİ

Selçuk Bayraktar, yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmaları esnasında göstermiş olduğu üstün başarılardan dolayı MIT (Massachusetts Institute of Technology)'de burslu olarak yüksek lisans doktora teklifi aldı.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal