Büyükşehir, Kuzey Sahillerinde ‘Hayat’ Kurtarmaya Başlandı

Yaz sezonunun açılması ile beraber kuzey sahillerinde cankurtaranlar ‘hayat’ nöbetine başlayarak boğulma tehlikesinde olan vatandaşların hayatlarını kurtarıyor.

10.06.2021-16:55 - (Son Güncelleme: 10.06.2021-17:00)Büyükşehir, Kuzey Sahillerinde ‘Hayat’ Kurtarmaya Başlandı

Cankurtaranlar hayat kurtarma görevlerinde yerlerini aldı. Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi Dairesi tarafından Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde göreve başlayan 85 personel, 48 keşif kulesi kurdu ve art arda kurtarma tatbikatları gerçekleşti. İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan gelen açıklamada, ‘7 jet, 3 araç ve 85 personelle cankurtaran faaliyetleri başlamıştır. Vatandaşımızın huzuru ve can güvenliği için güçlü personel kadrosuyla göreve başlanmıştır’ ifadeleri kullanıldı. 

48 KEŞİF KULESİ KURULDU

Kuzey sahillerinde tüm çalışmalarını sona erdiren Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, cankurtaran faaliyetlerine başladı. Cankurtaran Grup Amirliği Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde alanında uzman kurtarma personeliyle “hayat” nöbetine başladı. 3 ilçede kilometrelerce uzanan kuzey sahillerinde toplamda 48 cankurtaran keşif kulesi kuruldu. Gittikçe büyüyen cankurtaran kadrosunda 85 personel görev aldı, 7 jetski ve 2 araç görevlere tahsis edildi. Sahillerdeki tatilcilerin can sağlığı ve güvenliği için, 53 kilometrelik sahil hattında aynı zamanda 9 personel devriye dolaşarak görev alacak. Bugün itibariyle tüm kadrosuyla mesaiye başlayan ekipler, kulelerin kurulumunu tamamlayıp en zor görevlere hazır hale gelmek için peş peşe tatbikatlar yaptı. 

HEDEF CAN KAYBI MEYDANA GELMEMESİ 

İtfaiye Dairesinden gelen açıklamada can kaybı olmaması için gereken tüm önlemlerin alınarak çabalara başlandığını bildirilerek, ‘Şehrimizin 3 önemli sahil kesiminde vatandaşlarımızın herhangi bir aksilik yaşamamaları adına cankurtaran ekiplerimiz göreve başladı. Sahillerimizde yaşanabilecek yoğunluk göz önünde bulundurularak personel ve kule sayımızı yükselttik. 37 tane olan kulemizi 48’e, 61 olan personel sayımızı da 85’e yükselterek olumsuzlukları en aza indirmeye gayret göstereceğiz. Kocaali’de bulunan kadınlar plajımız için 3 personelimiz görevde olacak. Tüm hazırlıklar tamamlandı ve 53 kilometrelik sahil hattımızda cankurtaran ekiplerimizin görevi başladı. Hedefimiz vatandaşımızın huzurunu ve can güvenliğini sağlayarak hiç can kaybı yaşanmamasıdır’ ifadeleri kullanıldı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR