Burdur Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Burdur Kurban Bayramı namazı saati

Kurban Bayramı araştırmaları bayramın başlamasına kısa bir süre kala iyice arttı. 2022 Burdur Kurban Bayramı namazı saatini öğrenmek isteyen Burdurlular bu konuda araştırma yapıyor. Peki Burdur Kurban Bayramı namazı saat kaçta? Sorunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

05.07.2022-11:10 - (Son Güncelleme: 05.07.2022-11:10) Burdur Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Burdur Kurban Bayramı namazı saati

Milyonlarca müslümanın merakla beklediği 2022 Kurban Bayramı önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek. Bayram hazırlıklarına devam eden vatandaşlar aynı zamanda bayramla ilgili bazı konuları internet üzerinden araştırma yapıyor. 2022 Burdur Kurban Bayramı namazı saatini öğrenmek isteyen Burdurlular bu konuda araştırma yapıyor. Peki Burdur Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 

Burdur Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 

Diyanet İşleri Başkanlığı, Burdur’da Kurban Bayramı namazının 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 06.18’de kılınacağını duyurdu. 

Kurban Bayramı namaz saati

Yurtdışında ise bayram namazı KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 06.11, Almanya'nın başkenti Berlin'de 05.42, İngiltere'nin başkenti Londra'da 05.40, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da ise 05.50'de kılınacak.

Bayram namazı nasıl kılınır?

- Bayram namazı için niyet edilir.

- Sübhaneke okunur.

- Sübhanekeden sonra eller 3 defa tekbir getirilerek kulaklara kaldırılır.

- İlk 2 tekbirde yana bırakılır. 3. tekbirde eller göbek altında bağlanır.

- İmam Fatiha ile beraber bir sure daha okur. Cemaat topluca rükuya eğilir.

- Rüku ve secde yapıldıktan sonra 2. rekata hazırlanılır ve eller bağlanır.

- 2. rekatın başında imam Fatiha ve bir sure okur. Sonrasında üç defa tekbir getirilerek iki el kaldırılır. 3. tekbirde eller yana bırakılır.

- 4. tekbirde eller kalkmaz ve rükuya eğilmek gerekir.

- Secde yapılır ve oturulur.

- Oturma sırasında cemaat ve imam Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, - Rabbena firli dualarını okur ve önce sağa selam verilir. Sonra da sola selam verilir. Böylelikle namaza son verilir.

Kürşat Muratcan Kılıç.
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal