Bu gördüğünüz şey inanılmaz! Aslında hayatımızın en temellerinden biri. Herkes ona korkutucu gözlerle baksa da o hayatını dolu dolu yaşamaya devam ediyor. Kimden mi bahsediyoruz. 7 yaşındaki Virsaviya Borun'dan...

Bu fotoğraftaki güzelller güzeli kız çocuğunun adı Virsaviya Borun. 7 yaşındaki çocuk bir Rus. Onun yaşıtlarından bir farkı var. Dünyada eşine benzerine rastlanılmayacak bir hastalığıa sahip. 7 yaşındaki Rus Virsaviya Borun isimli kızın kalbi dışarda atıyor. Borun'un kalbini yalnızca ince bir deri tutuyor, zira küçük kızın kalbi her attığında dışardan kolaylıkla görülebiliyor. Güldüğünde ise yerinden çıkacak gibi oluyor. Cantrell pentalojisi isimli nadir görülen bu hastalık, bedenin orta kısmında görülen gelişimsel bozuklukların birlikteliği olarak açıklanıyor. Cantrell pentalojisi, bazı vakalarda basit bozukluklarla ortaya çıkarken bazen de ölümcül olabiliyor.

Küçük kızın soğuk iklimde yaşıyor olması ölümcül bir risk oluşturması, annesiyle beraber ABD'nin Florida eyaletine yerleşmesine neden oldu. Anne Dari Borun, kızının tedavi masraflarını tek başına karşılamak zorunda ancak zorlandığı için bir fonda yardım bekliyor.

Cantrell Pentalojisi Nedir?

Cantrell pentalojisi orta hatta görülen gelişimsel bozuklukların birlikteliğidir.Çok nadir görülen bir hastalıktır. İlk kez 1958 yılında tanımlanmıştır ve diğer bir adı da Cantrell-Haller-Rayitsch Sendromu’dur.

Centrall Pentalojisi Tanısı Nasıl Konur?

Gelişen teknoloji ile beraber tanı koyma son yıllarda artık çok kolaylaşmıştır.Gebelerde tanı konur konmaz gebelik sonlandırılmalıdır. Ancak ailenin gebeliğin sonlandırılmasını kabul etmediği durumlarda da bebeğin yaşama şansı oldukça azdır ve yaşam kaliteside çok düşük olacaktır. Tanı için deneyimli bir hekimin elinden erken Ultrasonografik inceleme yeterlidir.

Centrall Pentalojisi Tedavisi Var mıdır?

Bu hastalığın tedavisi çok komplekstir ve hastaların yaşam kaliteleri çok düşüktür.