Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul istikameti uzatılıyor: Yetkililer heyelan önlemi aldı

Karayolları 4'üncü Bölge Müdürü Mehmet Fidan, Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul istikameti yolunun uzatılacağını açıkladı. Sözlerinin devamında Fidan, Avusturya'dan gelecek olan özel ekiple çalışmalarını sürdüreceğini de ekledi. İşte detaylar...

18.01.2024-00:24 - (Son Güncelleme: 18.01.2024-00:24)

Bolu Dağı Tüneli, 25 Eylül’de kapatılarak 42 günlük bir çalışmanın sonrasında heyelan riski nedeniyle bu çalışma tekrardan uzatıldı. Öte yandan Bolu Valiliğince düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısı’nda heyelan riskine karşı Bolu Dağı Tüneli İstanbul istikameti tünel tüpünün yaz aylarında 60 metre uzatılacağını açıklandı.

“İstanbul istikametini uzatacağız”

İl Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Karayolları 4'üncü Bölge Müdürü Mehmet Fidan "İstanbul istikametini 60 metre civarında uzatacağız. Bu sene planlanıyor. Bayramları düşünüyoruz. Mevsimi düşünüyoruz, trafiğin az olduğu dönemleri düşünüyoruz. Kurban Bayramı'nın da haziran ayında olduğunu düşünürsek okulların da tatil olduğunu. Temmuz-ağustos aylarında çalışma yapılacak" ifadelerini kullandı.

Bolu Dağı Tüneli

“Özel ekip gelecek”

Avusturya’dan gelecek olan ekiple çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Fidan, "Avusturya'dan özel ekip gelecek. Heyelan bölgesiyle ilgili ayrı bir proje çalışıyoruz. Avusturya'dan bu konularla ilgili uzman ekip gelecek. Hatta 29 Ocak'ta gelecek. Gelip, oraya has, o heyelana has özel bir çözüm, heyelanı yukarıda tutma, yukarıda engelleme amaçlı çözüme yönelik bir çalışmamız devam ediyor. Tüneli de oraya kadar, heyelanlara kadar uzatma konusu da aklımızda. 60 metrelik uzatma sadece tünelin hemen üst kısmından gelen malzemeyi tutacak" ifadelerini kulandı.

(İHA)

Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal