Boğaz Ağrısına Doğal Çözüm

Özellikle kış aylarında görülen üst solunum yolu enfeksiyonlarından kurtulmak için bazı doğal yollardan faydalanabilirsiniz. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir?

14.02.2019-18:08 - (Son Güncelleme: 14.02.2019-18:01)Boğaz Ağrısına Doğal Çözüm

Özellikle kış aylarında görülen üst solunum yolu enfeksiyonlarından kurtulmak için bazı doğal yollardan faydalanabilirsiniz. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir? İşte detaylar...

Boğaz ağrısı yutkunmayı güçleştirir. Yutkunmayı güçleştiren bu iltihaplanma şiddetli boğaz ağrılarına sebep olur. Uzmanlar bu rahatsızlıklar için iltihap kurutucu balgam söktürücü ilaçları önerirler. Ancak ilaç kullanma taraftarı olmayan hastalara ise bazı besinlerin tüketilmesini tavsiye ederler.

Soğan Suyu

Allisin maddesi bakımından güçlü olan soğan, tam bir antibiyotiktir. Bu özelliği sayesinde vücutta biriken tüm virüs ve toksinleri vücuttan kısa sürede atmayı sağlar. Ayrıca içerdiği sülfür içerik balgam söktürücüdür. Özellikle hava yolu ile boğaza yerleşen enfeksiyonlu hücreleri balgam yolu ile vücuttan atar. Gün de bir bardak ılık bir şekilde soğan suyu içebilirsiniz. Acı tadı için içerisine bir kaşık bal eklemenizi öneririz.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR