Binlerce Turist Gezdiren Dev Gemi Marmaris Limanı'na Yanaştı

Denizlerde binlerce turist gezdiren dev yolcu gemisi turizm sezonuna Türkiye’de hazırlanıyor

10.06.2021-20:02 - (Son Güncelleme: 10.06.2021-20:02)Binlerce Turist Gezdiren Dev Gemi Marmaris Limanı'na Yanaştı

Dünyada ki öncü deniz taşımacılığı şirketlerinden birinin sahip olduğu 18 katlı kruvaziyer Muğla’nın Marmaris Limanı'na yanaştı.

İtalyan Kruvaziyer 2018’den beri suyun üstünde. Malta Bayraklı kruvaziyer “MSC Seaview” yaz sezonuna hazırlanmak için Marmari’e Limanı’na yanaştı Marmaris’te.

Uzunluğu 323 metre olan gemi 18 kattan oluşuyor, 154 bin grosston ağırlığında. 2 bin 66 kabin bulunduran gemi, 5 bin 331 yolcu kapasiteli.

Kruvaziyerde 11 restoran, 19 bar, cam teraslar, su parkları ve hatta teleferik var.

BİN 450 PERSONEL OLACAK

Bin 450 kişinin görevli olduğu gemide personel Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında farklı günlerde ve gruplar halinde alınacak.

Dev geminin 750 personeli Marmaris Limanı’ndan katılım sağlayacak.

Operasyon Sorumlusu Yetkin Baytok gemiye katılımın nasıl olacağını anlattı:

“Yüzde 95’i İstanbul Havalimanı'ndan gelip, otobüsler vasıtasıyla Marmaris Limanı'na organize ettiğimiz otobüslerle katılımını sağlıyoruz. Diğer yüzde 5 kısmı da Türk katılan personel de olup Dalaman’dan karılan personelimiz de var. Bu gemiye burada 750 tane personel katılacak. Asya ülkelerinden gelenler var, Ukrayna ve Rusya Hükümetlerinden gelenler oluyor. Tabii İtalyan Sırp, Balkan ülkeleri... Çok uluslu bir operasyon olduğunu söyleyebilirim.”

2022 YILINDA TEKRAR TÜRKİYE'DE OLACAK

Kruvaziyer 3 Temmuz’da Kuzey Avrupa seferlerine çıkacak geminin 2022 yılı seyahat rotasında Türkiye de var.

Marmaris Limanı'nın büyüklüğü bu ebatlarda ki gemilerin demirlemesine ve lojistik gerekliliklerini sağlamaya olanak tanıyor. Bu dev kruvaziyerin önümüzdeki yıl içerisinde tekrar Marmaris Limanı'nı ziyaret etmesi bekleniyor. 

Marmaris’te 6 gün kalacak olan gemi, personel ikmalinin ardından İtalya’ya dönecek.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR