BİLSEM Sonuçları Ne Zaman?

Türkiye genelinde uygulanan BİLSEM 1. Etap grup tarama sınavları sürüyor. BİLSEM grup tarama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sayfası olan www.meb.gov.tr adresinden açıklanacak. Grup tarama uygulama sonuçları 22 Nisan 2020'de online ortamda açıklanacak.

01.04.2020-13:00 - (Son Güncelleme: 01.04.2020-12:45)BİLSEM Sonuçları Ne Zaman?

Türkiye genelinde uygulanan BİLSEM 1. Etap grup tarama sınavları sürüyor. BİLSEM grup tarama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sayfası olan www.meb.gov.tr adresinden açıklanacak. Grup tarama uygulama sonuçları 22 Nisan 2020'de online ortamda açıklanacak.

BİLSEM grup tarama sınavları sürüyor. BİLSEM 2019-2020 Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Takvimi belirlendi. Takvime bakıldığında, grup tarama uygulamaları 04 Ocak 2020-19 Nisan 2020 tarihleri arasında Gerçekleştirilecek.BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM GRUP TARAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?

Grup tarama uygulaması sonuçları 22 Nisan 2020 tarihinde //meb.gov.tr adresinden açıklanacak.

Grup tarama uygulaması sonuçlarına itiraz müracatları 24-30 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Grup tarama uygulaması sonuçlarına edilen itirazlar 04-08 Mayıs 2020 tarihleri arasında değerlendirilecek.

BİREYSEL DEĞERLENDİRME SINAVI NE ZAMAN ?

Bireysel değerlendirme sınavı da 1 Haziran-28 Ağustos tarih aralısında yapılacak. Bu sınavın sonuçları da 4 Eylül 2020 tarihinde duyurulacak. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler //meb.gov.tr adresinden 04 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak. Bireysel değerlendirme sonuçlarına itiraz müracatları 07-11 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

BİLSEM SINAVI NASIL YAPILIR?

BİLSEM sınavları grup tarama ve bireysel değerlendirme olarak iki etaptan oluşacak. İlk etapta grup taraması yapılacak. Bu etapta başarılı olan öğrenciler bireysel değerlendirme sınavına giriş hakkı kazanacak.

GRUP TARAMA SINAVI

Grup tarama sınavında öğrencilere sınıf seviyelerine uygun sorular sorulacak. Puanlar öğrencilerin doğru yanıtları üzerinden hesaplanacak, yanlış yanıtlar doğru yanıtları etkilemeyecek.

Öğrencinin tablet bilgisayar uygulamasına hazırlanması için hazırlanan "BİLSEM 2020 Grup Tarama Sistemi Tanıtım Sürümü" hem Android hem IOS platformlarında 2019 Aralık ayı içinde yayımlanacak. Uygulama Google Play ile App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilecek.

BİREYSEL DEĞERLENDİRME SINAVI

Grup tarama uygulama sonuçları duyurulduktan sonra Bakanlık aracılığıyla yetenek alanlarına bakılarak belirlenen puan barajını geçen öğrenciler tekrar yetenek alanlarına bakılarak bireysel olarak değerlendirilecek.

Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilere şehir tanılama sınav komisyonları aracılığıyla MEBBİS/BİLSEM İşlemleri Modülü'nden yer, tarih ve saat bilgileri paylaşılarak randevu verilecek. Bireysel değerlendirmeler genel zihinsel, görsel sanatlar ile müzik yetenek alanlarının her biri için tek tek yapılacak. Bireysel değerlendirme etabında Bakanlık aracılığıyla tespit edilen puan barajını geçen öğrenciler bilim ve sanat merkezine kayıt hakkı kazanacak.

"Sektördeki firmalar 2021'e hazırlanmalı"
Magnettur Genel Müdürü İlker Lanacı ise coronavirüs sebebiyle karşı karşıya kalınan süreçte finansal açıdan ayakta durmanın önem taşıdığını belirtti.

Bir müddet turistlerin kendi ülkelerinde, daha az insanla temasta olabilecekleri tatil alternatiflerini düşünebileceğine dikkat çeken Lanacı, şu ifadeleri kullandı:

"Sektördeki firmaların kendilerini daha çok 2021'e hazırlamaları gerektiğini düşünüyoruz. Yaşadığımız süreç sonrasında dijital dünyanın seyahat alanında daha da önem kazanacağını düşünüyorum. Artık eski klasik yüz yüze satış dönemi biter ve satın almaların büyük kısmı online yapılır diye bekliyorum."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal