Beyoğlu’nda 4 Bin 500 Aileye Gıda Yardımı Yapılacak

Beyoğlu’nda anlamlı bir etkinlik düzenlendi. İhtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan ayı dolayısıyla yardım seferberliği başlatıldı 4 bin 500 aileye kolileri hazırlanarak evlere bırakılmaya başlandı.

17.04.2021-18:09 - (Son Güncelleme: 17.04.2021-18:09)Beyoğlu’nda 4 Bin 500 Aileye Gıda Yardımı Yapılacak

İstanbul’da Beyoğlu Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahipleri için yardım seferberliği başlatıldı. Sosyal Market tarafından hazırlanan yardım kolileri hazırlanmaya başlandı. Hazırlanan yardım kolileri, koronavirüs önlemleri sebebiyle ihtiyaç sahiplerinin evlerine götürülerek bırakılmaya başlandı. 

BELEDİYE BAŞKANI DA YARDIM KOLİSİ GÖTÜRDÜ 

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da ihtiyaç sahiplerinin evlerine yardım kolisi götürdü. Sosyal Market’ten düzenli olarak yardım alan 5 bin kart sahibi aile ile koronavirüs süreci nedeniyle Ramazan ayı boyunca ihtiyacı olan 274 aileye yardım kolisi dağıtılacak. 

‘GIDA BANKACILIĞI ESASINA GÖRE ÇALIŞAN BİR SOSYAL MARKETİZ’ 

Sosyal marketin yıl boyunca 12 ay 365 gün vatandaşının yanında olduğunu vurgulayan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, ‘Beyoğlu Belediyesi Sosyal market yıl boyunca 12 ay 365 gün aslında vatandaşımızın yanında, ihtiyacı olan gıda bankacılığı esasına göre çalışan bir sosyal marketiz. Buraya hayırseverlerimiz bu kanun kapsamında bağış yaptıklarında bir takım vergi muafiyeti bir takım imkanlar kendilerine sunuluyor. 5 ay kayıptı ve vatandaşımız kart almak suretiyle buradaki gıdadan temizliğe, çocuk mamasına kadar eti, sütü, deterjanı ve çocuk bezi gibi gün boyunca günlük ihtiyaçlarını karşıladığı bir marketimizdir. Hayırsever de bu anlamda komşularımızı buluşturan önemli bir nokta. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz burada bu çalışmayı yürütüyor. Ramazan ayında artık Ramazan yardımlaşma, dayanışma ayıdır. Zor günlerden geçiyoruz. Yaklaşık gün içerisinde 4 bin 500 aile ve 20 bin kişiye bu yardımı ulaştırılıyor ama geçen sene yani pandemi boyunca bu sayı 60 binleri buldu’ dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR