Bu basit yöntemlerle kendinizi güvene almak daha kolay. Hem basit hemde kolay olan kapı alarmı önerileri sizlerle. İşte basit kapı alarmı önerileri...

ALARM NEDİR?

Alarm (Fransızca'dan: à l'arme = silahlara), tehlikeli bir durumu bildirmek için verilen işaret. Alarm durumu: Doğacak tehlikeli bir durumda tehlikeyi önlemek için devamlı hazır vaziyette (teyakkuz) uyanık olmak. Bu hal ancak askeriye, itfaiye ve zabıtada görülür. Alarm, çeşitli işaretlerle (siren, düdük vs.) ile yapılır. Ayrıca otomatik olarak ev ve arabalara da tehlike anında haber veren ışıklı ve sesli alarm cihazları yerleştirilir. Bunlar belirli bir zaman içinde kendiliğinden, yaklaşma veya dokunma anında tehlikeyi haber verirler.

ARABA ALARMI NEDİR?

Araba alarmı, otomobillere konulan ve aracın kendisini, parçalarını veya araç ininde bulunan eşyaların çalışması girişimlerinin, yaydığı yüksek sesle bildirilmesini sağlayan elektronik cihaz. Siren, klakson, daha önceden kaydedilen herhangi bir ses veya aracın kendi kornasıyla ses yaymasının yanında bazı alarmlar, aracın ışıklarının da yanıp-sönmesini sağlamaktadırlar.

Alarmların hassasiyet ayarlarının yüksek seviyede tutulması, çoğu zaman yanlış alarmlara sebebiyet vermektedir. Bu nedenle arabalara yapılan ufak temaslar, hatta yanından geçen başka araçların veya gök gürültüsünün çıkardığı sesler dahi alarmların çalışmasını tetikleyebilmektedir.
Hassasiyetinin yüksek olması sebebiyle yanlışlıkla çalan alarmlar, çoğu zaman önemsenmemektedir. New York Şehri Polis Teşkilatı'nın ortaya attığı iddiaya göre yanlış alarmların çokluğu sebebiyle insanlar bu alarmları önemsememekte, bu da hırsızlık sayısında artışa sebep olmaktadır. Yine yanlış alarmlar yüzünden birçok otomobil üreticisi ürettikleri araçlara alarm yerine, sessiz olarak işlev gören ve anahtar çıkarıldıktan sonra araçtaki bazı elektriksel devreleri keserek motorun elektronik olarak kilitlenmesini sağlayan immobilizer sistemi kurmaktadır.