Baş Ağrılarını Dindirmek İçin Bergamot ve Nane Yağı

Gün içerisinde yaşanılan yoğunluk ve stresin sebebiyle birçok kişi baş ağrısı problemi yaşamaktadır. Nane yağı ve bergamot otu yağı ile baş ağrınızı geçirebileceğinizi biliyor muydunuz?

20.04.2021-16:00 - (Son Güncelleme: 16.09.2021-17:46)

Gün içerisinde yaşanılan yoğunluk ve stresin sebebiyle birçok kişi baş ağrısı problemi yaşamaktadır. Modern yaşamın getirisi olarak hızlı, yoğun ve karmaşık bir günlük çalışma hayatının sonunda baş ağrıları birçok kişinin şikayetleri arasında. Nane yağı ve bergamot otu yağı ile baş ağrınızı geçirebileceğinizi biliyor muydunuz?

NANE YAĞI 

Nane yağı baş ağrısı ve migren ağrılarını tedavi etmek için kullanılan en yaygın doğal yöntemlerden bir tanesidir. Gerginlikten kaynaklanan baş ağrılarına nane yağının iyi geldiğini birçok çalışma söylüyor.

Nane yağını alnınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Omuzlarınıza, alnınıza ve boynunuzun arkasına sürerek ağrı kesici etkisinden faydalanabilirsiniz.

BERGAMOT OTU YAĞI

Hoş kokusu ve faydalı aromasından ötürü aromaterapide, enfeksiyonla mücadelede, bağışıklık sistemini güçlendirmede yararlıdır. Çay veya yemeklere eklendiğinde mide ve sindirim rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Masaj yağı olarak kullanıldığında gerginliği alır.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal