Ayva Yaprağı Çayının Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Birçok meyve ve sebzenin çayı yapılabiliyor. Ayva yaprağı da bunlardan biridir. Vücuda birçok açıdan fayda sağlayan ayva yaprağı çayı nasıl yapılır? İşte cevabı…

28.12.2019-17:03 - (Son Güncelleme: 28.12.2019-16:58)

Günlük hayatta yaşantınızı olumsuz etkileyen aft gibi ağız da çıkan yaralara, solunum yolu enfeksiyonlarına kadar birçok rahatsızlığa iyi gelir.

AYVA YAPRAĞI ÇAYI NEYE İYİ GELİR? NASIL YAPILIR?

Kuru öksürüğü olanlarda etkili doğal bitkisel yöntemdir. Ayva yaprağı çayı düzenli kullanıldığı taktirde stresin azaltılmasında da etkilidir. Cilde parlaklık verir. Ayva yaprağı çayını cildinize tonik olarak kullanabilirsiniz. Kalp çarpıntısını engeller. Mide de oluşan yaralara özellikle ülsere iyi gelir. İshal problemini kısa süre de çözer. Ateş düşürür. Düzenli kullanıldığında kan değerlerini normale döndürür.

MALZEMELER

  • Bir tutam ayva yaprağı
  • Bir miktar su

NASIL YAPILIR?

Ayva yaprağını bir demlik içerisinde su ile haşlayın. Haşladığınız bu suyu dökün. Ardından tekrar su ekleyerek kaynatın ve demlendikten sonra için. Su bittikçe su ilave ederek içebilirsiniz. 1 tutam ayva yaprağını 4-5 defa kullanabilirsiniz. Kaldıkça kıvamı daha koyu ve güzel olacaktır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR