Ayurveda Nedir?

Alternatif tıp biliminde yer alan ve Hindistan kökenli olan Ayurvedanın hedefleri bir bütünlük sağlar ve birçok tedavi sunar.

31.10.2019-10:48 - (Son Güncelleme: 31.10.2019-10:39)

Hindistan kültüründen gelen ve beş bin senelik bir geçmişi olan alternatif tıp alanlarından ayurveda son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor.

AYURVEDA NEDİR?

Ayurveda, kökeni Hindistan’ın Vedik kültürüne dayanan 5,000 senelik bir doğal şifa sistemi olup, insanoğluna insani potansiyelinin üst sınırına geçmesini hedeflettiren, her yönden dengede ve zinde kalmasına destek olan bir bilgelikler bütünüdür. Ayurveda kadim bir dil olan sanskritçe bir sözcüm olup, sözcük anlamı olarak "Hayat Bilimi" anlamına gelmektedir. Ayurveda’nın başlıca amacı ilk olarak kişinin uygun bünye türünü tespit etmek (dosha’sını) ve herhangi bir dengesizlik halinde, dengesizliğin geçmesi için durdurulmasıdır. Ayurveda’nın tedavi türleri arasında gerçekte kimyasal ilaçlar yok. Sizin için uygun gıda tercihleri, masajlar, meditasyon yöntemleri, fiziksel aktiviteler, baharat kullanımları, nefes teknikleri ile tedavi var.

Son Dakika Sağlık Haberleriiçin sayfayı aşağı kaydırın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR