Avrupa Süper Lig'inde Galatasaray da Yer Alabilir

Avrupa futbolunda büyük tepki çeken ve krize yol açan Avrupa Süper Kupası için Galatasaray iddiası ortaya atıldı.

19.04.2021-11:13 - (Son Güncelleme: 19.04.2021-14:13)Avrupa Süper Lig'inde Galatasaray da Yer Alabilir

İngiliz basınından Galatasaray'ın yeni kurulan oluşumda yer alabileceğini dile getirdi. Ancak Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasının ardından Kulüpler Birliği, yaptığı açıklamada yeni oluşumu eleştirmiş ve UEFA'nın yanında yer aldığını ifade etmişti.

Futbolun önde gelen takımlarının Avrupa Süper Ligi'nin kurulması ve bu oluşumda yer alması Avrupa futbolunda adeta bomba etkisi yarattı. FIFA ve UEFA başta olmak üzere bu yapı büyük tepkilere yol açtı.

YÜZDE 75'İ HAZIR

Liverpool, Man Utd, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Manchester City, Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid , AC Milan, Inter Milan ve Juventus olmak üzere 12 kulübün yer aldığı organizasyona gelecek günlerde 3 kulübün daha dahil olması bekleniyor. Böylece 20 takımın yer alması planlanan organizasyonda 15 kulüp şimdiden belirlenmiş olacak.

5 KONTENJANDAN BİRİ GALATASARAY'IN

Geri kalan 5 kontenjandan birinin temsilcimiz Galatasaray'ın olma ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor. Nitekim, bu organizyon gündeme geldiği sıralarda İngiliz basınından The Sun, Galatasaray'ın da turnuvada yer almasına sıcak bakıldığını belirtmişti. Diğer takımların ise Ajax, Celtic ve Kızılyıldız olabileceği vurgulanmıştı.

KULÜPLER BRİLİĞİ KARŞI

Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasının ardından Kulüpler Birliği, yaptığı açıklamada yeni oluşumu eleştirmiş ve UEFA'nın yanında yer aldığını belirtmişti. Kulüpler Birliği'nden yapılan açıklama şu şekilde; 'Avrupa Süper Ligi, Avrupa futbolunun bütünlüğüne düzeltilemez bir darbe vuracaktır. Kulüpler Birliği, futbolun ruhunu yerle bir edecek bu talihsiz fikre karşı UEFA ve paydaşlarının yanındadır' ifadelerine yer verildi.

GALATASARAY'IN TEMSİLCİSİ YOK

Galatasray Başkanı Mustafa Cengiz, Mart ayının sonunda Kulüpler Birliği'nden istifa etmişti. Bu gelişmenin ardından sarı kırmızılı kulübün Kulüpler Birliği'nde temsilcisi kalmamıştı.

İLİŞKİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR