Atama Bekleyenler Dikkat! Yarın Son Gün

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için 2 Mart tarihinde başlayan başvurular, yarın bitecek.

07.03.2018-10:34 - (Son Güncelleme: 07.03.2018-10:32)Atama Bekleyenler Dikkat! Yarın Son Gün

Öğretmen alımı için bekleyenler, Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise),fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (İngilizce),rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ile Rusça alanlarına KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından da KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almaları durumunda müracat gerçekleştirebilecek.

Adaylar, elektronik ortamda gerçekleştirdikleri başvuruları ve buna yönelik elektronik müracaat formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verecekleri kişiler tarafından il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine gidilerek onaylatılacak.

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylanan kişiler KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere, alanlar bakımından hazırlanan kontenjan sayısının üç katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava tabi tutulacak.

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, iletişim becerileri, öz güven ile ikna kabiliyeti, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, topluluk önünde temsil yeteneği, eğitimcilik nitelikleri ile değerlendirilecek. Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı olarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkı kazanacak. Açıklanan başvuru takvimine göre, 2 Mart'ta başlayan başvurular için yarın son gün.

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 16 Mart'ta açıklanacak. Sözlü sınavlar 14 Nisan-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

Son Dakika Eğitim Haberleriiçin aşağı kaydırın.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal