ASELSAN’ın Hibrit Güç Destek Üniteleri TSK’nın Kullanımına Girdi

Üs bölgelerindeki drone, telsiz ve batarya gibi sistemlerin güç ihtiyaçlarını mobil bir şekilde karşılayacak olan ASELSAN’ın hibrit güç destek üniteleri TSK’nın kullanımına sunuldu.

21.10.2020-10:23 - (Son Güncelleme: 21.10.2020-10:22)ASELSAN’ın Hibrit Güç Destek Üniteleri TSK’nın Kullanımına Girdi

ASELSAN, yeni hibrit güç destek ünitelerini TSK’nın kullanımına sundu. Yenilenebilir enerjiyle de çalışan hibrit üniteler, üs bölgelerindeki drone, telsiz, batarya ve optik sistemlerinin güç ihtiyaçları kesintisiz şekilde sağlayabiliyor. İlave enerji kaynağına gerek duymadan 15 kilometreye kadar kablosuz görüntü aktarıyor ve elektronik karıştırmaya karşı programlanabiliyor.

ULAŞIMI GÜÇ BÖLGELERİN GÖZETLEME YETENEĞİNİ ARTTIRACAK

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Aselsan ve birçok alt yüklenici KOBİ’lerin katkılarıyla üretilen yenilenebilir enerji beslemeli taşınabilir gözetleme ve görüntü aktarma, mobil enerji üretim ve depolama sistemlerinin TSK'nın kullanımına sunulduğunu bildirdi.

Üretilen Güneş Enerjili Yerli Kamera Sistemi (GÜKAS) ile ulaşımı güç bölgelere yönelik gözetleme yeteneklerinin artırıldığını belirten Demir, “Hareket tespit özelliğine sahip sistem, ilave enerji kaynağına gerek duymadan 15 kilometreye kadar kablosuz görüntü aktarıyor ve elektronik karıştırmaya karşı programlanabiliyor” ifadelerini kullandı.

ENERJİ İHTİYACINI KARŞILIYOR

TSK envanterine kazandırılan bir diğer ürün olan yenilenebilir enerjiye dayalı hibrit güç destek üniteleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Demir, şunları kaydetti:

“Üs bölgelerine kazandırılan bir diğer sistem olan yenilenebilir enerjiye dayalı hibrit güç destek üniteleri sayesinde de üs bölgelerindeki drone, telsiz, batarya ve optik sistemlerinin güç ihtiyaçları kesintisiz şekilde sağlanabiliyor. Türk savunma sanayiimiz, yerli ve milli savunma sanayii ürünleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin icra ettiği kapsamlı operasyonlara destek olacak şekilde etkin çözümler sunmaya devam edecektir.”


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar