Arhavi'yi Çamurdan Temizlediler! Alkış ve Dualarla Uğurlandılar

Bir hafta önce meydana gelen selde temizlik çalışmalarına destek olan yaklaşık 500 komando, bugün yapılan törenle birliklerine alkışlar ve dualar eşliğinde uğurlandı.

29.07.2021-14:50 - (Son Güncelleme: 29.07.2021-15:41)Arhavi'yi Çamurdan Temizlediler! Alkış ve Dualarla Uğurlandılar

Artvin’in Arhavi ilçesinde geçen hafta perşembe günü şiddetli yağışlar sonrası Kapisre Deresi taştı, cadde ve sokaklar göle döndü.

Boğaziçi ve Cumhuriyet mahallelerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarılırken, 430 ev ve iş yeri zemin ve bodrum katları su ile dolup taştı. 

Otomobillerin sular altında kaldığı ilçe merkezinde balçığa batan ev ve iş yerleri ile cadde ve sokaklarda 1 haftadır devam eden temizlik çalışmaları Kahraman askerlerin de yardımıyla sona erdi.

EKİPLER ÇAMUR VE BALÇIKLARLA MÜCADELE ETTİ

500’e yakın jandarma komando, 118 AFAD gönüllüsü ile çevre il ve ilçelerden gelen belediye görevlilerinin de katıldığı ekipler, caddeleri çamur ve balçıklardan temizledi. Eskisinden daha iyi bir görünüme sahip oldu.

JANDARMA KOMANDOLARA TÖREN DÜZENLENDİ

Arhavi'de temizlik çalışmalarının büyük ölçüde sona ermesinin ardından farklı illerden ilçeye gönderilen jandarma komandolar, bu sabah törenle birliklerine alkışlar eşliğinde uğurlandı.

AYAĞINIZA TAŞ DEĞMESİN

Kahraman Komandoları bir geçitle uğurlayan vatandaşlardan bazılarının, ''Ayağınıza taş değmesin.'' dediği duyuldu.

EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER

Dağları alçak terörden Arhavi’yi çamurdan temizleyen komandolar, AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından vatandaşlara dağıtılan Türk bayrakları, tulum ezgileri ve ''En büyük asker bizim asker'' tezahüratları ile uğurlanırken, Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, askerlere hizmetleri için teşekkür etti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal